Miért kell a sz. Gépet minden telepítés után kikapcsolni?
Bocsi ha "alap"dolgot kérdezek,de én nem értek ezekhez a dolgokhoz.
És még egy.
A sz gépen mi tartozik az "alap""fő" dolgok közé.Úgy értem alkatrészként.
Gondolom az alaplap igen.És ha az elromlik(lott)és cserélték,de még azon is van(volt)hiba?
mert ugye elvileg 3 főalkatrész cseréje javítésa esetén csrélik ki a gépet.Még van rajta garancia..
Remélem érthetően fogalmaztam miket szeretnék megtudni.
előre is köszi.
Tápegység, alaplap, processzor, videokártya (ha van!), memória, HDD, esetleg még az optikai meghajtó a fő alkatrészek. Ezek kellenek az alap működéshez.
Az ezeken lévő elektronikai alkatrészeket nem nagyon cserélgetik, bár előfordul.
A telepítések után azért kell az újraindítás, mert a telepítőkbe minden olyan Windows komponens is benne van, ami szükséges lehet a futáshoz. Ha biztos vagy abban, hogy az éppen telepített komponensek mindegyike már eleve része volt a Windowsnak (vagy újabb!), akkor nem fontos az újraindítás. Az indulás során töltődnek be ezek a komponensek.
Telepítés után miért kéne kikapcsolni? Attól függ mit telepítesz, lehet hogy a programnak szükséges egy újraindulás, de ez a programok max 10%-ánál van csak így. daemontools, vírusirtók, hasonló.
3 főalkatrész... Elég hülye szabály. táp, alaplap, cpu, winyó, vga, ram, mindenesetre ezek mind főalkatrészek, ha úgy vesszük, bár ez elég szubjektív dolog, hogy mit veszünk annak.
Az alaplapot cserélték ki,és azon "belül?"a biost...
Kösz a válaszokat.
Az Msn-t telepítette fel teg.a gyerek.Rögtön elkezdett rajta beszélgetni.Csak este lett kikapcsolva.Ma reg..előjött kék alapon a sz.gépe hibátészlelt stb....Ettől lehetett ez?Azért kérdeztem,hogy mindig ki kell-e kapcsolni,és miért.
Tuti nem az msn telepítése miatt volt.. Hogy mi más okozhatta, az jó kérdés.
BIOS csere meg nem létezik. BIOS-t maximum frissítik. Magát a BIOS chip-et nem szokták cserélgetni, csak ha nagyon nagy gebasz van vele, de ez iszonyatosan ritka, és mivel macerás, előbb más megoldásokat keresnek, vagy inkább cserélik az egész alaplapot.
A bios elem csere egy 200 forintos tétel. Ha lemerül, az nem alaplapi- és nem hardverhiba. Egy hagyományos lapos elemről van szó, mint ami a konyhai/szobai mérlegekben is van. Ez az elem évekig(!) jó a gépek túlnyomó többségében, egyébként a bios információit hivatott tárolni a gép áramtalanított állapotában.
Semmi köze a programokhoz, a telepítésekhez. Egyébként az elem lemerülése nem okoz hibajelenséget sem, ha már fut a rendszer, max. bekapcsoláskor ugrik a bios az alapértelmezett beállításokra, és max. egy-gombos beavatkozást kér, bár sokszor még azt se.
Főbb alkatrészek egyébként azok, amelyek nélkülözhetetlenek a gép indításához: táp, alaplap, processzor és a memória.
Egy kicsit össze vissza beszélt ezek szerint. :)
A BIOS elemcsere meg elképzelhető. Ebben az esetben viszont csak egy kb 100ft-os kicsi laposelemet cseréltek. Ami fura számomra, mert
1. nem okoz futás közben hibát
2. ezek az elemek, akár 10, vagy több évig is használhatóak, nemszoktak még garanciás időben elromlani.
A kis kapcsoló amit magyarázott a szervizes, meg valószínűleg a CMOS reset tüske lehet. Annak a rövidre zárásával lehet a BIOS értékeit alapra állítani.
Szóval egyrészt megkérdőjelezem a szervizes hozzáértését, másrészt meg a hibát is. Nem lehet, hogy csak nem tudjátok kezelni a gépet, és csak szoftveres hibák vannak?
Garancia csak hardverre vonatkozik..
Ha software a hiba oka, az gépcsere esetén is megmaradna, ill. újra előjönne. Eddigi leírásodból nekem nem úgy tűnik, hogy hardveres hibáról van szó. Letudnád részletesen írni, hogy pontosan mit csinál a gép? Milyen hibák fordulnak elő, és azokat hogyan csinálja?
Hálózatról szerettem volna hasznélni a net-et.De "rossz"volt a csatlakozó,ezért cseréltek benne alaplapot.Az első esetben ez volt írva a szervíz papírján.
Aztán haza vittem,kipróbáltam,jó volt működött,tudtam használni a net-et is.Másnap mikor bekapcsoltuk,előjött amit írtam a számítógép hibát észlelt....semmivel sem lehetett újra indítani.Vissza vittem,tesztelték,és azt mondták "semmi komoly"bios elem cserét kellett csinálni.Megint haza vittem,a telepítés megvolt rajat,csak egy két dolgot tettek fel rá maguknak a gyerekek.Eddig működött.Teg.este telepítették fel az mst.Ma regg.mikor bekapcsolta a gyerek megint előjött hogy a sz.gép hibát észlelt....Ki se tudta kapcsolni,csak úgy hogy kihúzta a konektorból.Vonaton voltam mikor hívott.Mondtam neki ha beérek hívom,addig ne csiáljon vele semmit se.Beértem,hívtam.Lépésről lépésre mondtam mit csináljon.Kapcsolja be....bekapcsolta,és bejött minden rendesen ahogy szokott.Egyenlőre ennyi a történet.
Mint írtam én nem értek ezekhez a dolgokhoz,úgyhogy bocsi ha nem fogalmazok "esetleg"megfelelően,vagy "hülyeséget"írok.
Máshogy nem tudom elmagyarázni.Mindenkinek köszi amiket írt!!!!!
Egy kérdés: Ez egy vadonatúj gép, amin még van garancia, vagy pedig egy használtan vett gép, és boltban adtak pár hónap garanciát, de maga a gép nem új?
Mert az, hogy az alaplapi hálózati csati elszáll, és a cserealaplapon meg már le van merülve az elem, nos az nekem elég gyanús.
Ha eleve használt a gép, akkor bármi megeshet, de ha nem, akkor újratelepíteni, és a gyerek telepítési jogát megvonni, mert akkor inkább ő okozza a galibát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!