Mégis kinek jó a linux?
Miért van az hogy az állítólag legstabilabb oprendszer (linux ubuntu) második indításnál szétfagyott majd a caps lock villogott? Miért van az hogy nincs hangja a laptopnak? :D Meg hogy tetű lassan akar bármit is megcsinálni? driverek fent vannak :D :D
Miért van az hogy 10 leírásból jó ha 1 működik? Ugyanazt csinálom, értek eléggé angolul, végigkövetem őket, és egyszerűen sz@r. Valami hiba mindig van. :D
Illetve miért van az hogy többen is azt ajánlják tegyünk fel virtusirtót? Valami szakértő kioktathatna, hogy csak én vagyok béna, vagy esetleg segíthetne is akár. Undorító ez az oprendszer.
"Miért van az hogy az állítólag legstabilabb oprendszer (linux ubuntu) "
Ezt ki mondta neked??
esetleg utana kellene nezni,hogy mi is az ami nem mukodik..mert a linux maga a kernel..egy mag ,amire epitik a kulonbozo disztrokat...es altalaban ez nem tul sablonos (lasd windows),ezert okoz meglepeteseket..
de
linux van az okos teloban(android,ios),routerekben,a vilag legerosebb szamitogepeiben (Tianhe-2,Operating system Kylin Linux)
szoval amiert neked nem mukodik valami,azert nem biztos ,hogy masnak sem
ps: 478-as procival szerelt gepem remek letolto
Operációs rendszert hibáztatni azért,mert nem megfelelőt választasz,az nem az oprendszer hibája.
a leírásod alapján egy hasonlatot kell írjak.
sose rakunk win 8.1-et pentium 3-ra,mert nem fog menni.
ugyanez igaz a linuxokra is.
először győződj meg a géped paramétereiről,majd nézd meg,hogy melyik rendszer használja azt úgy,ahogy kell.
Pont ez miatt adják fel sokan:
http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__6..
Egy hardver telepítés, ami a Windowsban kb. 2 kattintás az Linux alatt komplett programozási feladatnak néz ki. :/
Egy lenovo Y530 laposra tettem fel. P-s C2D van benne, 2GB DDR3 ram (igen, 32 bitest raktam fel), 250GB-os HDD, amiről az ubuntu kapott 50GB-ot. Mellé egy 9600GS m.
minden drivert felraktam, de vicces hogy a felajánlottak közül volt ami egyáltalán nem működött, és fagyást okozott.
Mivel igen, eléggé laikus vagyok a linuxos témában, ezért a swaphoz és fájlrendszerhez nem nyúltam, azt "magának állította be."
Nyilván én vagyok a béna, ámbár hadd emlitsem meg hogy olyan 2010 környékén volt egy időszak amikor használtam huzamosabb ideig az Ubuntut, és érdekes módon semmmi ilyesmi gond nem volt.
Hülyeséget írtam, nem a linuxxal volt nekem a bajom. Gondoljatok bele, miért olvasok leírást? Mert szeretném megérteni. De ha egyszerűen nem jó, ismeretlen hiba, és a többi, akkor mégis mit kezdjek?
Aki egyszer laikus volt, az az is marad?
Helyesírási hibákért bocs, reggel van.
Vagy csak alacsony az IQ-m? :]
Szerintem fuss egy kört egy másik disztróval. Jó eséllyel Ubiék valamit megint átfaragtak, csak hogy élménydús legyen az élet. Konzolba be tudsz lépni? Mert onnan megtudható lenne, hogy mi is a probléma.
Egyébként ha stabil Linuxot akarsz, akkor Debian, Arch, RedHat ajánlható. Az Archnak a wikije kiemelkedően jó, azt sok más esetben is lehet használni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!