Milyen lehetőségek vannak, ha egy szöveg mögé képet szeretnék - a legjobb minőségbe?
Wordben készített szöveg mögé szeretnék képes hátteret.
Eddig úgy csináltam, hogy Bullzippel áttettem kép formátumba és Photoscappel mögé tettem a képet.
A másik megoldás, amikor Wordben tettem mögé a képet, itt nem volt olyan jó a minőség.
Ötleteket várok rövid leírással segítségnek!
Köszi szépen!
Igazad van, nem voltam elég részletes!
Egy táblázatot csináltam formázásokkal, hasábokkal...ilyesmik mögé szeretnék képet.
Word dokumentum --> mentés másként --> pdf
Innentől szerintem a legtöbb alap programmal elérheted a célod, én a Gimp nevű ingyenes okosságot használom, ezért abban próbáltam ki, mit lehet.
1. Megnyitod a háttérbe szánt képet
2. Fájl --> Megnyitás rétegként --> megnyitod a pdf-et
3. Ha szükséges, itt körbevághatod/ átméretezheted a pdf rétegét
4. A pdf réteg "Mód"-ját a rétegek ablaknál átállítod "Csak sötétítés"-re (Ha ez nem pont ugyanazt eredményezi, amit látni szeretnél, akkor próbálgasd végig, milyen Módok vannak még a rétegnél.)
Őszintén szólva, engem meglep, ha a Word nem exportál képformátumba -- ezt az ingyenes alternatívái (legalábbis a LibreOffice és az OpenOffice) gond nélkül megteszik. Ezek szerint az átvitelre csakugyan marad a PDF. Figyelj fel rá, hogy mikor azt a Gimpbe beolvasod, neked magadnak kell megadnod a képfelbontást, tehát itt állíthatod be a felirat minőségét. #3 érdeme, hogy tulajdonképpen megmondta a frankót, én meg pontosítom a technikát: A felső, szöveges réteg módja Szorzás legyen inkább. Ezt úgy képzelheted el, hogy a fekete képpontok értéke 0, a fehéreké 1. A fenti réteg egy-egy képpontjának értéke valóban összeszorzódik az alatta lévőével -- Bármilyen szín*0=0, illetve bármilyen szín*1=ugyanaz a szín, ennek megfelelően a képen a feliratok és vonalak feketék lesznek, a többi része pedig változatlan marad. Itt is emlegetem a módszert, hátha úgy tisztább lesz:
http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__6..
Konvertál képformátumot. Írtam is, hogy jelenleg így készítem, hogy a táblázatot átrakom képformátumba és photoscappel összerakom a képpel. Illetve tudok a wordben kép hátteret rakni, amit szintén képként nyomtatok - ennek kevésbé jó a minősége.
Csak gondoltam hátha vannak jó ötletek még, mert ezzel a módszerrel azért van minőségromlás és szépen olvasható táblázatot szeretnék kép háttérrel! :)
„Konvertál képformátumot. Írtam is...”
Nem egészen ezt írtad, hanem a következőt:
„Eddig úgy csináltam, hogy Bullzippel áttettem kép formátumba”
Megengedem, lehetséges, hogy a Bullzip külső program létére is ugyanolyan jó minőségben konvertál, mint ahogyan a LibreOffice exportál, de megért volna egy misét, hogy milyen formátumot és felbontást állítottál be, hiszen a minőség főként ezeken áll vagy bukik. Az sem teljesen világos, hogy a PhotoScape-ben mi történt, ha például egy nem kellő (mondjuk 300 dpi) felbontású képre kicsinyítetted rá a szöveget, az már több, mint elég ok arra, hogy élvezhetetlen legyen. Ezért érdemes volna a „mögé tettem a képet” helyett pontosabban tisztázni a munkafolyamatot.
De nagy vonalakban csak annyi a lényeg, hogy a kész kép felbontása (printeres nyomtatás esetén) lehetőleg 300 dpi körül legyen. Én szívem szerint továbbra is a Gimpet javaslom, a fentebb vázolt metódussal, de elvileg a PhotoScape-nek sem kell rontania a minőségen, a lehetőségein belül nagyon korrekt, megbízható program.
Ha az iromány és/vagy a háttérkép nem túl bizalmas természetű, megtehetnéd, hogy átküldöd nekem, hadd lássam, miről beszélünk egyáltalán, hátha határozottabb tippem is lesz, mi a teendő.
tabakisakal@gmail.com
Sajna, nem sok időm volt a kísérletezésre, úgyhogy mi tagadás, nem tudtam rájönni, hogy a Bullzippel mentett képet hogyan tudtad PhotoScape segélyével a háttérre tenni. Mindenesetre a kedvedért egy windowsos gépre telepítettem a Bullzipet, és azzal mentettem LibreOfficeból (Wordöt Windowsban sem használok), és a háttérre Gimppel szerkesztettem rá az említett módon. Ihol a próba:
Én nem látok problémát, szerintem meg van válaszolva a kérdésed. :)
Köszönöm szépen!!!
Nos, Bullzippel 40000 dpi-re állítottam, a legkisebb 600 dpi. Így lett egy png formátumú képfájlom. Megnyitottam a Photoscapeben a képet, és Objektum/Fotó hozzáadásával a másikat, amin halványítottam, így az eredeti táblázatom mögé tette a képet.
Azt gondoltam, hogy itt már van egy kis átfedés, ezért nem lett teljesen éles a kép, néhol nehezen olvasható a szöveg.
A legnagyobb probléma, amivel gyanítom nem lehet mit kezdeni, hogy facebook borítónak szerettem volna (illetve szintén facere ártáblázatnak) és a face erősen ront a minőségen, gondoltam, ha hiper-szuper minőségben hozom létre, akkor ha ront is belőle, akkor még jobb lehet.
Köszi a fáradozásodat, tényleg éles...de a sötét betű és kép miatt nehezen olvasható - de nyilván itt nem bíbelődtél mindenféle apró beállításokkal. A Gimp programot nem ismerem, de meg fogom nézni!
„nyilván itt nem bíbelődtél...”
Naná, hogy nem. Ez két véletlenszerűen előkapott dolog, amiket összeraktam, és kész. Mind a kettő a másiktól függetlenül változtatható volna, csak éppen nem tettem meg.
„Bullzippel 40000 dpi-re állítottam, a legkisebb 600 dpi.”
Hát, nem tudom... 600 dpi általában már elfogadható nyomdai minőségnek számít, a 40000 ennek megfelelően azt jelenti, hogy az A4-es Word-oldalt focipálya méretre nagyítva még Story magazin szintű lenne a képminőség. Egyébként én úgy emlékeztem, hogy a Bullzipben alaphelyzetben mindkét irányban 150 dpi van beállítva, de lehet, hogy megcsalnak az emlékeim, és ennek a kedvéért nem fogom megint előszedni a Windowst, és újra telepíteni.
„a face erősen ront a minőségen, gondoltam, ha hiper-szuper minőségben hozom létre, akkor ha ront is belőle, akkor még jobb lehet.”
Az ember hajlamos extrém dolgokra, ha ezzel igazolhatja maga előtt, hogy ő mindent megtett a cél érdekében. Olvasgass utána, hogy ténylegesen mire kell figyelned:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!