Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért szaggat a dvd film?

Miért szaggat a dvd film?

Figyelt kérdés
kiírtam dvd re filmet,és a film utolsó 15 percében le kellett állítanom a filmet mert akadozott nagyon,majd pedig megállt a képernyő,és így nézhetetlen a film,a gépemen simán lejátssza a filmet,ezért vagy az asztali lejátszóra(orion 2400) gondolok,vagy a dvd lemezre hogy az a hibás.
2010. febr. 16. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel az asztali lejátszódnak nem tetszik a lemez. Ezek sokkal válogatósabbak mint a szgép optikai meghajtói. Javaslom próbáld ki egy ismerősöd asztali lejátszóján is.
2010. febr. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez nálam is előfordult egyszer, mikor kiírtam valakinek egy DVD-t. Az segített, hogy lassabban írtam meg másodjára, tehát 4x-es sebességgel. Ha .avi akkor lehet hogy ez sem fog segíteni, mert a videó lehet úgy kódolva, hogy asztali lejátszó nem, csak számítógép tudja folyamatosan lejátszani.
2010. febr. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
A legkisseb sebességel kell kiírni dvd re,egy olyanra amit a dvd lejátszó támogat gondolok itt plusz minusz jelzésü lemezekre.
2010. febr. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

4x van ráírva a dvd lemezre(újra írható) 4x-es sebeséggel is írtam ki,mindent úgy csináltam,ahogy írták különböző fórumokon,lehet akkor 2x seteséggel kéne kiírnom,nem tudom,mindegy leírom a jellemzőket hátha így könnyebben tud valaki segíteni:

-kiírtam a filmet(nagyjából 20 percig tartott)

-kiadta a lemezt majd betettem az asztali lejátszómba(ORION 2400)

-Le is játssza nem ezzel van a gond,ez működik

-olyanokat csinál hogy megakad a kép,és ha szerencsém van folytatja a filmet

-Elég sokszor(3-4) ugrik egyet előre a jelenet

-Azóta ráírtam egy másik filmet szépen lejátssza,de ennél is ugrik néha a jelenet

Most írtam először filmet,szal lehet ezért sem tökéletes,de minden alap dolgot beállítottam írás előtt.

2010. febr. 16. 17:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Próbáld egy másik asztalin, szerintem az Orion-nal lehet valami gond. Egy ismerősömnél hasonló volt a gond, de ott le is fagyott a lejátszás egy idő után. Vett egy jó lejátszót, azóta nincs gondja.
2010. febr. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sorry a szóismétlésért...talán azért nem gond:)
2010. febr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
4-5 éve van meg kb a lejátszóm,semmi baj nem volt vele még,rengetegszer néztem rajta eredeti dvd-ket,illetve amiket a haverjaim írtak ki,és semmi gond nem volt játszotta folyamatosan akadozás jelenet átugrás nélkül,lehet a lemez a hibás,majd holnap megyek aztán veszek egy üreset kíváncsiságból.a film eredetileg AVI netről szedtem le mindegyiket,át lett konvertálva természetesen,létrejött egy video ts mappa,és ebben a mappában 3 részre van osztva a film vts 01 vts 02 vts 03,ezeknek ilyennek kell lenniük?csak kíváncsiságból kérdezem.
2010. febr. 16. 18:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen ilyen a dvd-video szerkezete. A vob-ok tartalmaznak mindent a többi egyfajta információ...ifo fájl.

[link]

Másik lemezzel mi a helyzet, ami már régebben működött? Dvd márkát nem váltottál? Egyszer volt egy avi-m amivel hasonlóan jártam...beszereztem máshonnan, azt konvertáltam és nem akadt. Az okára azóta sem jöttem rá...

2010. febr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
beraktam dvd-t kíváncsiságból a régiek közül,viszi őket gond nélkül.egyre inkább úgy érzem a lemezemmel van a gond.
2010. febr. 16. 20:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!