Hogyan kell ezeket telepíteni linuxra?
Sziasztok, most először használom az ubuntu linux 14.10-et, és nem tudom telepíteni a notebookom cd-ről az illesztőprogramokat, a processzorét meg ilyenek, vagy ezeket nem is kell? Ez automatikus vagy micsoda?
És a videókártyáét sem telepítettem Nvidia GT720M drivereket, ez is automatikus vagy mivan? A Leauge of Legends-et megtudtam oldani a PlayOnLinuxal vagy mivel, na és a többivel? Hogy lehet a drivereket telepíteni? Illetve egy vírusírtót tudtok ajánlani? Eddig Panda Golt Protectiont használtam Win8-on. :) !
Nagy valószínűséggel nem kell drivereket telepítened.
Az ubuntu rengeteg drivert tartalmaz alapból, így hacsak valami nem működik nem kell hozzányúlnod, mert van hozzá driver ezért működik.
NVidiának van linuxos drivere (zárt), de ha a lol elindult akkor nagy az esélye, hogy az is fenn van.
A cdn lévő windowsos illesztőprogramok nem fognak linux alatt működni.
Nem kell, a legtöbb dolog benne van a kernelben. A videokártyát kell telepíteni, ehhez a dash-ben keress rá az additional drivers szekcióra, és ott át tudsz váltani az nvidia hivatalos driverére. (Letöltheted az nvidia oldaláról is, de a manuális telepítése nem gyenge idegzetűeknek való.)
Ha optimus laptop, akkor érdemes feltelepíteni az nvidia-prime csomagot is.
A dash az a felület, ami a bal felső sarokban az ubuntu gomb megnyomására jön elő. Ott a keresőbe írd be, hogy driver, és kidobja valószínűleg, még ha nem is angol rendszert használsz.
A letöltött cuccot először futtathatóvá kell tenned (chmod parancs).
A lehetőség:
Terminálban kiadod a parancsot. (chmod +x fájlnév)
B lehetőség:
Jobbklikk, tulajdonságok, és az engedélyek fülön ott lesz a futtathatóság is.
Egyébként nem találom azt a beállítást, hogy a notebooknál belehessen állítani hogy
- Kiegyensúlyozott
- Energiatakarékos
- Teljesítménycentrikus
Ezeket belehet állítani?
Én úgy szoktam, hogy ha egy teljesen új dologgal akarok megismerkedni, akkor először utána olvasok és csak aztán ugrok bele. Javaslom neked is ezt az utat.
Sajnos nem tudok neked kezdő doksit javasolni, mert én a 90-es évek közepén kezdtem és az akkori minimális elérhető doksi mára már cseppet elavult :) de gugli dobott pár linket, a többiek majd kiegészítik biztos:
Száz+ oldal, de nem kell úgy olvasni mint egy regényt, elég átfutni és a hasznost részt elolvasni rendesen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!