Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Debian jogosultságok. Miért...

Debian jogosultságok. Miért "telt be a lemez"?

Figyelt kérdés

Van egy partíció fstab-al felcsatolva. (ext3 defaults 0 2)


Ezen belül egy mappa. Root joggal írható, olvasható, törölhető és módosítható. Másik felhasználó viszont nem tudja módosítani. Létrehozni, olvasni, törölni tud!


Jogok:

balukapitany@szerver:/root$ ls -ld /STORAGE

drwxrwxrwx 82 balukapitany gyakorlo 12288 febr 15 22:51 /STORAGE

balukapitany@szerver:/root$ ls -ld /STORAGE/gyakorlo_feladatok

drwxrwxrwx 2 balukapitany gyakorlo 4096 febr 16 01:58 /STORAGE/gyakorlo_feladatok

balukapitany@szerver:/root$ ls -ld /STORAGE/gyakorlo_feladatok/dd.txt

-rwxrwxrwx 1 balukapitany gyakorlo 0 febr 16 03:18 /STORAGE/gyakorlo_feladatok/dd.txt


(nem éles rendszer, tehát próbaképp adtam teljes jogot, de nem működik)

Ha meglévő fájlt akarok módosítani, akkor "Megtelt a lemez" hibaüzenetet kapok.


Lehet triviális a megoldás, de a jogok kezelésében még nem vagyok otthon. Köszönöm a segítséget!



2015. febr. 16. 13:08
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

(bocs, előző átláthatatlan)


[link]

100% foglaltságot jelez. De miért?

2015. febr. 16. 17:47
 12/17 A kérdező kommentje:

#10

Akkor ez lesz a baj. Amúgy igen, van hely, de nem olyan sok. Ezek szerint ez a baj.


root@zeusz-szerver:/home/angi# df -h /STORAGE

Fájlrendszer Méret Fogl. Szab. Fo.% Csatol. pont

/dev/sda3 129G 123G 0 100% /STORAGE

[1]+ Kész ls -t

2015. febr. 16. 17:48
 13/17 A kérdező kommentje:
Erről az 5% helyfoglalásról eddig nem tudtam! :) Köszönöm, akkor törlök és megnézem mi a helyzet...
2015. febr. 16. 17:50
 14/17 A kérdező kommentje:

nem kellett törölnöm:

tune2fs -m 0 /dev/sda3

megoldottam úgy hogy nullára állítottam.


(egyébként lehet ebből problémám?)

2015. febr. 16. 17:54
 15/17 anonim ***** válasza:

100%, igen, tele van. A 6g különbség az pont az 5%.

`tune2fs -m 0 /dev/particio` paranccsal tudod kicentizni az összes helyet, de ezt csak indokolt esetben tedd meg. Pl. ha csak archiválásra használod, és pont ez a néhány % hiányzik a boldogsághoz.

A gyakorlatban erre azért van szükség, hogy bár az ext2/3/4 jó algoval dolgozik, de csodát ő sem tud tenni, és 95% fölötti tartalomnál nagyon széjjelfragmentálódik a partíció, és az írás/olvasás sebessége akár a felére is visszaeshet egyes file-oknál. Szóval ne birizgáld, jó ez a default takarék! Inkább törölj!

2015. febr. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ügyi vagy, de inkább -m5-tel állítsd vissza default-ra, és törölj! Tényleg érezhető lesz a sebességkülönbség, aktív rendszeren ellenjavalt ezt piszkálni.
2015. febr. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

igazából samba megosztást csináltam és 3 szövegfájlnak kellett volna "ráférnie" :) de majd ürítek róla mert sok szemét van rajta és akkor helyreáll.


köszönöm a segítséget :)

2015. febr. 16. 18:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!