Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mivel tudnék audiót tömöríteni...

Mivel tudnék audiót tömöríteni/konvertálni vagy többet egyszerre?!

Figyelt kérdés

Nézegettem itt a kérdéseket ezügyben. Az a helyzet, hogy le kéne mentenem a régóta gyűjtött .mp3-jaimat.


Format Factory, LZMA, KGB Archivert találtam ,de egyik sem a leghatékonyabb.


Nincs valami módszer arra, még ha több órát is igénybe vesz, hogy kb. 100 GB-nyi zenét ideiglenesen lekicsinyítsen? Nero-ban azt hiszem régen volt valami hasonló, de kb. 10 éve lehetett és nem emlékszem.


Külföldi oldalakat is járom, de kicsi még a nyelvtanom hozzá.


Bármilyen segítség jöhet, de még a napokban, mert ha másnem akkor elszenvedem azt a 10-15 pendrive ki/be másol, beilleszt stb... másik gépre.


Le kellene mentenem valami lemezre az adatot, de a közelben nem nagyon van senki aki segítene. Hálóban viszont nem megy a laptop és a gép között. Csak ez a 2 megoldás van, bár 10 év alatt nem tudom mennyit fejlődtek etéren a dolgok zenei tömörítésben...


Aloha előre is aki gyorsba tud valamit!


2015. febr. 11. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Ideiglenes tömörítés -> veszteségmentes tömörítés: ezek a ZIP, RAR és társai, nem a konverziók. Ezekkel (ZIP, RAR) próbálkozz, bár MP3-on nagyon sokat nem fogsz tudni tömöríteni szerintem.


Én egy külső vinyót javasolnék. Akár kölcsön valakitől, akár venni egyet, később is jól jöhet.

2015. febr. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Az mp3 nem lesz kisebb - élj együtt vele!
2015. febr. 12. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha a nagyobb bitsűrűségű mp3 fájlokat kisebb - 128 vagy még ennél is kisebb - bitsűrűségűbe konvertálod, akkor a fájlok mérete kisebb lesz, de a minőségük a bitsűrűség csökkenésével egyenes arányban csökken. Ha nem vagy vájtfülű és nincs valami szuper Hi-Fi berendezésed, akkor ezt a minőségromlást valószínűleg nem érzékeled.

Tömeges konvertálásra egyébként - szerintem - a legjobb szoftver az EZ CD Audio Converter. Mivel a szoftver nem ingyenes, ezért célszerű egy portable változatot beszerezni.

Szemléltetésképpen az Omega együttes Jövendőmondó című száma 320 kbps bitsűrűség esetén 9,6 MB, 128 kbps esetén 3,9 MB.

Változó bitsűrűségű konvertálás esetén a méret csökkenhet, mert ott, ahol kevesebb (ritkább) a hang, kisebb bitsűrűséget eredményez. Nem minden felvételre igaz ez, a fent említett Jövendőmondó című számnál pl. 122 kbps-os átlagos bitsűrűség esetén a méret 3,8 MB, mert ez a szám az elejétől a végéig hangokban annyira dús, hogy változó bitsűrűséggel sem lehet jelentős méretcsökkenést elérni.

2015. febr. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Még uharc-ról hallottam, de szerintem, akkor tárgytalan már lassan...
2015. febr. 12. 18:03
 5/8 A kérdező kommentje:

Lemaradt,


még erről is hallottam: ccm.

2015. febr. 12. 18:09
 6/8 anonim ***** válasza:

Az UHARC annyira nem képes a csodára, hogy a 9,6 MB méretű 320 kbps bitsűrűségű Jövendőmondó című számot 8 KB-tal nagyobb méretűre tömöríti, mint az eredeti fájl.

Eredeti méret: 9609 KB

UHARC programmal tömörített méret: 9601 KB

2015. febr. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat, elnéztem.

Eredeti méret (mp3): 9601 KB

UHARC programmal tömörített méret: 9609 KB

2015. febr. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi azért a fáradságot!!!
2015. febr. 13. 03:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!