Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Linux disztrót ajánlaná...

Melyik Linux disztrót ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Konfigom:

AMD A6 5400K CPU

Corsair 4GB DDR3 1333MHz RAM

Toshiba 500 GB HDD

Asus 6670 GDDR5 1GB videokártya


Nem egy hiper-szuper gép, de ez van.


Jelenleg Win. 7 Ultimate 64-bit van a gépen, igazából semmi bajom vele, de szeretnék kipróbálni mást is, hogy ne csak ezt az egy op. rendszert ismerjem.


Alapdolgokra használom a vasat (böngészés, filmezés..stb.), illetve League Of Legends (találtam egy ilyen leírást: [link] <- ez jó?)

Emellett fontos, hogy a Steam is elfusson.


Nem nagyon vagyok otthon a témában, de egy fapados Ubuntu nekem bőven elég lenne, nem?


2015. febr. 10. 16:06
1 2
 1/11 anonim válasza:
Én ehhez a géphez ubuntut ajánlanám, a legfrissebb verzió elfut rajta, valamint ahhoz hogy az ubuntut használds a win 7-et sem kell letörölnöd.
2015. febr. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

pl: ubuntu

A linux nem fapados!

2015. febr. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

jah, de van még leszármazottjaik is: xubuntu, lubuntu stb.

bár mondjuk az ubuntut is olyan ablakkezelővel használod amivel akarod, ubuntu tökéletes lesz


nekem csak rossz tapasztalataim vannak a wine-al(másnak más a véleménye), én egyszer a notepad++-ot próbáltam ki benne, ronda volt és hibás itt-ott a megjelenés is

2015. febr. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem kell letörölnöm, de pár hónapja már próbáltam egyet, de valami gond volt vele, ezért leformáztam a particiót amire telepítettem, és láss csodát, többé a Windows sem indult, mert bejött a GRUB menü és valami hibát írt ki.
2015. febr. 10. 16:14
 5/11 anonim ***** válasza:
mert gondolom a GRUP félig meddig oda telepítette magát? sose foglalkoztam vele, majd mások válaszolnak rá
2015. febr. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Z0lcsi ***** válasza:
Erre a gépre azt javaslom, hogy azt a Linuxot tedd fel, amelyik neked a legjobban tetszik. Vannak Debian meg RPM alapú rendszerek, úgy nagyjából végtelen mennyiségben, meg a legtöbbön használható a létező összes féle-fajta asztali környezet (KDE, Xfce, Lxde, Gnome, Mate, Cinnamon....), ezt is neked kell eldönteni, hogy melyik tetszik a legjobban. A géped elég erős mindegyikhez. Steam telepíthető bármelyik Linuxra, ahogy a Wine is, így feltehetőleg működni fog a LOL. Én a sima Unity felületű Ubunut nem ajánlanám annyira, szerintem borzalmas az a felület, valamint egyáltalán nem testreszabható. Első rendszernek azonban tökéletes lenne egy Kubuntu, vagy Xubuntu, vagy ugyanezek, csak Linux Mint néven (KDE / Xfce). Nagyon egyszerű a telepítőjük, szépen egyedivé varázsolhatóak. Ha ezek valamelyikét már kened-vágod, akkor a Debiant javasolnám "végleges" Linux disztribúció használata gyanánt.
2015. febr. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Z0lcsi ***** válasza:

[link]

Ezt az oldalt ajánlom még figyelmedbe még, hogy böngészgesd. Figyelemmel követheted a legújabb megjelent disztribúciókat, valamint jobb oldalon találsz egy népszerűségi sorrendet :)

2015. febr. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Linux mint.
2015. febr. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

És a Mint-ből melyik verziót?


A legfrissebbet?

2015. febr. 12. 14:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, jelenleg a 17..1-et.
2015. febr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!