Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A rolling disztrók valóban...

A rolling disztrók valóban nehezen kezelhetőek és problémásak?

Figyelt kérdés

Több helyen írják, hogy rolling kiadású Linux nem kezdőknek való, ennek ellenére több rolling Linux van ami egyenesen kezdőknek ajánlott, de legalábbis kezdők is jól boldogulhatnak vele. Állítólag.


Például: PCLinuxOS, LMDE, Manjaro, Chakra, SolydXK, HandyLinux, RoboLinux, Q4OS, Netrunner, Sabayon, Debian stable.


Egy ilyen user friendly rolling disztró vajon kevesebb idejét rabolja egy nem mindent tudó felhasználónak mint pl egy Ubuntu LTS? Az időrablás alatt értve a telepítést, újratelepítést, üzembentartást, bugon fennakadást, stb.



2015. jan. 21. 18:54
 1/6 Tom Benko ***** válasza:
Nem, egyáltalán nem. Nekem az Arch-csal utoljára két éve volt gondom, egy glibc frissítés.
2015. jan. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A rolling frissítéseinél állandóan olvasgatni kell mire kell figyelni az adott frissítéssel kapcsolatban?


Az Ubuntu LTS kiadásoknál én lefrissítek mindent, sőt azt szeretem ha magától települnek, úgy hogy a felhasználó észre se veszi.


Pl a SolydXK BE használható átlagembernek ilyen Windowsos frissítési stílusban?


the SolydK Business Edition has been developed to provide “Long Term Support” based on Debian Stable.


"The SolydK Business Edition has been developed to provide “Long Term Support” based on Debian Stable.


This means that you will receive only Security Updates and SolydXK specific updates over a three year period. This Long Term Support Edition significantly decreases interruption to your business processes."


Ha jól értelmezem három évig csak biztonsági frissítések jönnek, esetleg a programoknak jön normál is. Aztán három év után "átgördül" a következő verzióra.


Nem probléma, ha nem a legaktuálisabb a program.

2015. jan. 22. 10:38
 3/6 Tom Benko ***** válasza:
Nem kell állandóan figyelni, általában nincs kritikus frissítés. Hetente egyszer felnézek a honlapra, van-e valami hír, utána frissítem a rendszert.
2015. jan. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az Ubuntu problémásabb. Amióta Manjarót használok, nem vágyok más kipróbálására.
2015. jan. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ubuntunak vannak kis idegesítő hibái , de ennek ellenére szerintem az egyik legjobb disztró.


A debian amúgy nem rolling disztró.

Manjaro egyszerre felismert mindent , így lényegében egyszerűbb az ubuntunál is , bár azt jó ha tudod hogy minden rendszerszintű változtatáshoz a konzolt kell használnod

2015. jan. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A debian testing eléggé rolling. Ennél rollingabb nem is lehetne, kivéve, ha debian sid-nek hívják. :->
2015. jan. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!