Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows XP eltávolítása, hogy...

Windows XP eltávolítása, hogy a Win 7 megmaradjon?

Figyelt kérdés

Hali.

Nemrég feldobtam a win7-et és eléggé meg vagyok vele elégedve.

De install során (lehet valamit elnéztem), megtartotta a régi xp-t is és mikor be akarok lépni kérdi, hogy melyikbe lépjek be, xp vagy win7.

A c meghjatón megtalálható az xp windows.old néven.

A kérdésem, hogyan tudom az xp-t törölni, hogy ne legyen semmi galiba?

Előre is köszönöm a segítséget


2010. febr. 6. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt nyugodtan letörölheted, az a .old már nem kell. Töröld le és indítsd újra nem lesz semmi baja a Win7-nek, csak a sima Windows mappa maradjon meg az a Win7.nek a mostani mappája.
2010. febr. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Merész ötlet amit az első ír, ugyanis a boot.ini még hivatkozik az old mappára. Hiszen felajánlja az abból indítás lehetőségét.

Mivel elkövetted a "nem ajánlott hibák" egyikét, ami szerint egy azon partícióra telepítettél két windows operációs rendszert, így a legtisztább megoldás a teljes letörlése a partíciónak és aztán a windows 7 újrarakása (a boottal együtt). Ugyanis most egy meghajtón van két windowsod, és pl. a két windows közös Program Files mappát használ, de az xp a Doc & Settings mappába is "belenyúlkál". Tehát elég rendesen összefonódtak.

Persze megpróbálható, hogy a boot.ini fájlból kitörlöd az xp sort, letörlöd az old mappát, kipucolod a program filest (törlöd azokat a mappákat, amiket az xp-ből telepítettél), és így megmarad a windows 7-ed. De ez a "közös mappák" okán nem feltétlen "jó" megoldás.

2010. febr. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Üdv

Köszönöm a segítő válaszokat.

Töröltem a windows old mappát félig, mikor töröltem irta ha ezt és ezt a filet törlöm akkor ez meg az a veszély fenn állhat.

Ott hagytam de legalább vissza kaptam a 30 gigám.

Mikor új telepítésre szorul a gépe akkor alkalmazom a második hozzászóló ajánlatát.

Köszönöm a segítséget még1x

2010. febr. 6. 15:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!