Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lubuntu 14. 04-n hogyan...

Lubuntu 14. 04-n hogyan üzemelem be a Huawei e5220 mobil wifit?

Figyelt kérdés
Csak meghajtóként ismeri fel, USB-re csatlakozva sehogy nem hajlandó netet osztani.

2014. dec. 29. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
13%
Két verzió van.Vagy guglizol 2 hétig és programozóvá leszel,vagy felteszel egy Windowst(7) + a driver-ét.
2014. dec. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 soccerway ***** válasza:

Nincs sok minden róla: [link]


A másik linkelt fórum épp zárva, de olvasható egy megoldás, másik kernellel jó lehet.

2014. dec. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 P.O.C. ***** válasza:

Nos, igen elég nagy szopás Linux alatt 3G modemet beüzemelni. A rajta lévő szoftver meg Windowshoz való.

De ugyebár ez egy Wi-Fi AP -val rendelkező modem (gyakorlatilag egy hordozható Wi-Fi router).


Én vennék egy USB töltő adaptert, és arról táplálnám a mobil Wi-Fi -t. Illetve vennék egy olyan USB adaptert, amit a Linux automatikusan fel tud ismerni. Utána rácsatlakoznák a mobil Wi-Fi -re és ezzel gyakorlatilag a probléma meg van kerülve.

2014. dec. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
A helyedben megpróbálnám beüzemelni Playonlinux programmal, utána wifi. A playonlinux érdekes program, nálam lát olyan fájlokat is amit a 14.04 alapból nem.
2014. dec. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Most őszintén.Franc a megkerülős linux-tákolásba.Több évig azzal szórakoztam,majd megunva a monoton 50 órás net hajszákat,manualokat,búzáskodást,hogy bárilyen alap dolog működjön visszaraktam a "winfost".I <3 M$!
2014. dec. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 P.O.C. ***** válasza:
27%

Nos igen, a Linuxhoz egy baromi türelmes Informatikus kell, aki a gépével fekszik és kel. A társalgási szintű angol tudás se árt hozzá, mert magyarul alig lehet megtalálni hozzá valamit, ha valami komplikáció merül fel. Azzal meg bőven ellát minket a Linux. :D

És persze megoldást se úgy találsz, hogy van egy jó terméktámogató oldal, ahol feketén fehéren le van írva minden. Helyette több száz fórumoldalt kell átnyálazni, olyan emberek nehezen érthető hozzászólásait, akik ugyan ezzel szintén napokat szoptak. Az után ha szerencséd van, talán valami kis elképzelésed lesz a dologról.

Olyan meg nagyon ritkán van, hogy bedugom két kattintás és működik, ezt el kell felejteni. A múltkor egy nyomorult videokártyát se tudtam feltelepíteni, pedig mindent úgy csináltam ahogy a hivatalos oldal leírásában volt. Újraindult és püff neki, fekete képernyő villogó kurzor, és ez tud legjobban felidegesíteni ez az "old meg b.a.s.z.k.i" hozzáállás, mikor egy rohadt hibaüzenet se tud nyomni, hogy valahogyan ki lehessen belőle indulni.


Én nem mondom, hogy nincs olyan terület, pl szerverek világa, ahol nem kiemelkedően jó a Linux, de felhasználói szempontból szerintem egy nagy vödör kaka.

Talán ezért is van az hogy ingyenes, hogy ha már egyszer ilyen szar, akkor legalább ne kelljen érte fizetni.


Szóval lehet szidni akár hobbiszerűen a Windowst, meg milyen drága, és milyen hamar ellepik a vírusok. Itt még mindig jóval több esély van rá, hogy valami működjön, és mindez ne kerüljön több nap kínlódásodba.

2014. dec. 30. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kovpet ***** válasza:
35%

Én azért ritkán szívok 50-órásakat Linuxszal, főleg újabban, pedig az a munkám. Mondjuk nekem van annyi eszem, hogy a hardver beszerzése ELŐTT tájékozódjak arról, hogy megy-e majd Linux alatt.


Megnéztem, hogy mi ez a device. Nem világos, hogy mi nem megy ezzel? Ez nem USB-s dongle, hanem egy wifis 3g modem. Wifivel kell hozzá csatlakozni oszt csá. :)

2014. dec. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%
Windows alatt üzemeld be.
2014. dec. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tom Benko ***** válasza:
2015. jan. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tom Benko ***** válasza:
És nem kell szopni a winnel.
2015. jan. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!