Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Utorrent beállítás?

Utorrent beállítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném beállítani a kliensemet úgy, hogy a lehető legtöbbet hozzam ki belőle. Utorrent 3.4.2 van jelenleg a gépemen. Hol érdemes kezdeni? Operációs rendszer: Win 7. 250 Gb Sata winchesterem van, 2 magos proci 2*2,3 Ghz és 4 GB RAM. Mivel sok vélemény és tanács kering a neten, az ember olykor-olykor összezavarodik. Nálam az a probléma jelentkezik, hogy ha több torrentet futtatok egyszerre, amiből az egyik nagyobb méretű (>10GB), akkor az átmeneti tár túltöltve hibaüzenet olvasható az állapotsorban. Pedig adtam neki a maxot, 1800 MB-ot a memóriából, és töredezettségmentesítve van a winchester heti szinten, és előre le vannak foglalva az állományok. Mi lassíthat még? Min érdemes állítani?


Elképzelhető hogy sok apró torrentre (<2GB) és a nagyobb méretű torrentekre is más más az ideális beállítás? Ti min állítanátok még? Minden tanácsot szívesen fogadok, és cserébe visszajelzem, melyik vált be igazán. :)



#beállítás #Torrent #átmeneti tár
2014. dec. 20. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:

A legjobb beállítás az, ha nem állítasz semmit. A letöltés úgy se lesz gyorsabb, mint amilyen sávszélességed van.

A hibát nem tudom mi miatt írta ki, nálam még sose fordult elő, pedig folyamatosan több torrent fut.

2014. dec. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
neted sebessége? víruskereső vagy bármi más aktív védelmes programod van? első tipp, hogy a winyód nagyon levan terhelve és nem bírja, mert látszólag elég régi. Persze, ha csak 4-5MB/s-el töltesz víruskereső nélkül akkor nem.
2014. dec. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A sávszélességgel nincs gondom a 6MB/sec megvan, egy darabig. A probléma sok kicsi torrentnél fordul elő, vagy akkor, ha kevesebb kicsi mellett van egy-két nagyméretű torrent. És az "átmeneti tár túltöltve" hibaüzenetnél ugye, minden épphogy csepeg, amíg a winchesterműveletek nem realizálódnak... És néha ez idegesítő hogy elmegyek reggel, beállítom a kívánt eredeti és megvásárolt :) tartalmat, és nap végén még a felénél sem tart. Nem winchesterhiba, hdd sentinellel meg is néztem közben :)
2014. dec. 20. 17:41
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, megtaláltam a megoldást, de mivel nem akarom félrevezetni az esetleges érdeklődőket, még fél órát tesztelem a kliens, teledobálom torrenttel, megnézem, mit mutat. Addig ha van ötletek, szívesen várom, mert még ugye csak tesztfázisban vagyok. :)
2014. dec. 20. 17:47
 5/6 anonim ***** válasza:
ha csak 6 MB-val töltesz, azt bírnia kell, én pl a tixati-t használom, sose volt vele ilyen gondom. Meg szerintem 100x jobban testre lehet szabni, bár elsőre talán egy kicsit zavaró is.
2014. dec. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Gábor_79 ***** válasza:

Egynek azt tudom javasolni, hogy a Beállításoknál> Sorbaállítások-nál, az aktív letöltések maximális számát, csökkentsd 1-2-re vagy 3-as 4-es nagyságrendbe.

Amúgy a haladó beállításoknál a Lemez cache-nél állítottad 1800 MB-ra? Nálam csak 512. A "Régi blokkok törlése a gyorsítótárból", legyen bepipálva.

2014. dec. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!