Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 64 bites és a 32 bites windows...

64 bites és a 32 bites windows közötti különbség videókártya nélkül?

Figyelt kérdés
ezt vettem meg [link] és az érdekelne hogy a 64 bitest tudja e a számitógép megfelelően kezelni videókártya nélkül? most ez van rajta egyenlőre nem vettem észre nagy különbséget
2014. dec. 6. 14:00
 1/1 anonim ***** válasza:

A 64 bit előnye a nagyobb szóhosszúságú utasítások végrehajtása, de gyakorlatban ez nem hoz sok előnyt általános felhasználáskor. Szerintem azért, mert már 32 bit is 4 milliárdnyi lehetőséget jelent, ami általános feladatokhoz elegendő lehet (például 16 bites hang vagy egy 24 bites színskála is bőven elég, hogy kielégítsék igényeinket). Régebbi tesztek alapján a 64 bites rendszer nagyjából 10%-kal gyorsabb lehet a 32 bitesnél, igaz ez feladatfüggő is. A Cinebench render tesztben is látszik, hogy a 64 bites változat gyorsabb valamivel.

A 64 bites rendszerek számunkra hasznos előnye a nagyobb memória címtér. A 32 bites rendszerek 4GB memóriáig képesek címezni, amiben benne van a grafikus memória is. Ezen felül egy alkalmazás 2GB-t kérhet a rendszertől normál esetben. A 64 bites windows-ok esetében ezek a határok sokkal nagyobbak (de közel sem feszegetik a 64 bit határait). 64 bites windows esetén még egy 32 bites alkalmazás is igényelhet 4GB memóriát (ha van miből), míg egy 64 bites alkalmazás sokkal többet. A újabb 64 bites windows-ok is támogatnak 8-512GB memóriát verziótól függően (a windows server rendszerek néhány TB memóriát is).

Egy teljesen egyszerű, átlag felhasználónak bőven elég lehet egy 32 bites rendszer mondjuk 3GB memóriával és nem fog különbséget tapasztalni a 64 bites 8GB-os gép javára azonos hardverek esetén.

2014. dec. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!