Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a különbség a szakasztörés...

Mi a különbség a szakasztörés és az oldaltörés között?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm.

2014. nov. 21. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Az oldaltörés közvetlen az oldalt töri meg. Mint ha azon a ponton elszakítanád a papírt, és ott kész, nem lenne tovább semmi.


A szakasztörés pedig az, hogy tudnál még oda írni, de neked szimpatikusabb a következő oldalra, mert te a következő szót már a másik oldalon akarod kezdeni.


Szóval ez inkább csak formai kérdés. Oldaltörést inkább a bekezdések között szoktak alkalmazni, szakasztörést pedig bekezdésen belül is lehet.

2014. nov. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, de nálam ugyanúgy viselkedik a word. Bármelyiket használom, új oldalra dobja az alatta levő szöveget.
2014. nov. 21. 22:52
 3/5 tabaki ***** válasza:
0%
Kérdező, te csak írsz, olvasni nem szoktál? Pont ez volt a válaszban, amit kaptál.
2014. nov. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen. Az oldaltörés valóban csak annyit csinál, hogy kiforszírozza az új oldal megkezdését. A szakasztörés nem csak az új oldalra tolja át a cuccot, hanem több formázási, egyéb szempontokból is különálló egységekre darabolja a szövegtestet. Pl. egy doksiban szakaszonként készíthetsz önállő oldalszámozásokat, fej-lábléceket.
2014. nov. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#1: "tudnál még oda írni, de neked szimpatikusabb a következő oldalra, mert te a következő szót már a másik oldalon akarod kezdeni."

Ez egy az egyben igaz az oldaltörésre is.


Az oldaltörés annyit tesz, hogy új oldalon folytatod a szöveget.

A szakasztörés már némivel bonyolultabb dolog. Ehhez érteni kell, hogy mi is az a szakasz. A szakasz a szövegnek egy olyan egysége, amelyben az oldal tulajdonságai (méret, tájolás, fejlé/élőfej, lábléc/élőláb, hasábok száma) állandóak.

Tehát egy szakaszon belül csak azonos oldalmérettel, tájolással, élőfel/élőláb-beállítással és azonos hasábolással dolgozhatsz.

Ha nincs szükség ezen tulajdonságok megváltoztatására, akkor bőven elég az oldaltörés is. De ha szükséges, a dokumentum egy részében (nem az egészben!) megváltoztasd ezeket a tulajdonságokat - mert pl. egy fekvő tájolású lapot akarsz betenni egy alapvetően álló tájolású dokumentumba -, akkor szakasztörést kell használnod.

Leggyakrabban hasáboknál szoktak szakasztörést alkalmazni, ugyanis egy szakaszon belül végig ugyanolyan hasábbeállítást lehet csak használni. Így ha pl. egy kéthasábos szövegrészt akarsz betenni, akkor előtte és utána is szükséges egy szakasztörés.


Formailag a szakasztörés funkcionálHAT oldaltörésként is, tehát van olyan szakasztörés, amelyik hatására új oldalon folytatódik a dokumentum, de lehet a szakasztörés folyamatos is, ilyenkor értelemszerűen ugyanazon az oldalon folytatódik a szöveg.

2014. nov. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!