Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nincs képernyővédő...

Miért nincs képernyővédő (többek között)?

Figyelt kérdés

Egy ideje nem kapcsol be a képernyővédő,sőt semmi energiatakarékos tevékenységbe nem kezd bele a gép,mikor eljön az ideje.

Az egeret és billentyűzetet kihúztam,úgy sem ment.

Bezártam mindent,úgy sem.

Visszaállítottam a sémát alapértelmezettre és az sem használt.

Eléggé idegesítő,mert kihasználnám az automata elalvást is pl a képernyővédés mellett.



2014. nov. 11. 08:54
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Most az a helyzet,hogy bekapcsoltam a gépet,beírtam a powercfg -requests parancsot és azt írja nem zavar semmi,mégsincs képernyővédő.

Tehát még be sem kellett írnom ezt a hosszabb parancsot.

2014. nov. 14. 06:59
 12/26 CspCsj ***** válasza:
A képernyővédő/kikapcsolás ídőzítései hogyan vannak beállítva?
2014. nov. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Hát,ha erre van valami speciális beállítás akkor nemtudom,de személyreszabásban 1perc alatt be kellene jönnie, és két óra után alvás lenne neki.
2014. nov. 14. 14:17
 14/26 A kérdező kommentje:
Na,ma annyi történt bekapcsolásnál egyszer bejött a beállított 1 perc után. Ebből arra következtetek,hogy akkor még nem volt betöltve az a program ami blokkolhatja...vajon meg lehet találni azt a programot?
2014. dec. 2. 07:40
 15/26 CspCsj ***** válasza:

Milyen programok indulnak bekapcsoláskor?

- Futtatás: msconfig > Automatikus indítás fül

- Start menü > Programok > Indítópult

- Feladatütemezőben is indítható utólag program

- Futtatás: regedit > HKEY Local Machine > Software > Microsoft > WindowsNT > Currentversion > Winlogon > Shell=explorer.exe legyen és Userinit=c:\windows\system32\userinit.exe legyen (ide vírusok írhatják be magukat)

2014. dec. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Regeditben okés,induló programok között semmi érdekes...

[link]

Még egy microsoft security van benn.

2014. dec. 3. 00:02
 17/26 CspCsj ***** válasza:

A listában lévő programoktól a képernyővédő aktiválódhatna. (Viber hasonló a Skype-hoz)

Kipróbálhatod, hogy a pipát kiveszed: Samsung Link Tray, uTorrent, Viber, Sony Companion, Dell System programok elől. Majd a legközelebbi újraindítás után megjavul a képernyőkímélő, akkor egyesével visszakapcsolod a programokat és amelyik után újra nem akar működni akkor az okozza.


Ezenkívül gondolom megpróbáltál másik energiasémát is kiválasztani.

(Teljesítménycentrikus helyett Kiegyensúlyozott, vagy még inkább Energiatakarékos)

2014. dec. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Legujabb:

Meghalt a modem,ergo nincs net....van helyette kepernyovedo...na erre varrjunk gombot !

2014. dec. 8. 07:56
 19/26 A kérdező kommentje:
Uj modem beuzemelve,kepernyovedo aktiv...ezt nemfogom fel. Lehet restart utan megint meghulyul
2014. dec. 8. 16:04
 20/26 CspCsj ***** válasza:
Hát erre nem gondoltam volna...
2014. dec. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!