Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel2013ban hogyan tudok...

Excel2013ban hogyan tudok szög perc másodperc értékeket átalakítani tizedes fokká? A D-M-S értékek 3 különböző cellában vannak, és ezt kéne átalakítani tizedes fokká ami már csak egy cellában kellene lennie.

Figyelt kérdés

2014. okt. 21. 20:00
 1/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Matematikailag a dolog a következő képpen megy :


A szög ugyebár marad azzal semmit sem kel csinálni.


A perc értékét el kell osztani hatvannal hogy szög értéket kapj.


A másodperc értékét pedig 3600-al kell elosztani hogy szög értéket kapj.


Tehát összeadod a három értéket és megvan az eredmény (a szöget meg a két számolt értéket) : =A1+B1/600+C1/3600


Sok sikert.

Üdv.

2014. okt. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 coopper ***** válasza:
Bocsi ez a jó : =A1+B1/60+C1/3600
2014. okt. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Bocsi hülye voltam, pont fordítva akartam kérdezni. A DMS érték kell, és tizedes fokom van. Tehát kiszámoltam az irányszöget, de az excel csak a tizedest értelmezi, de nekem DMS-be kell megadni.
2014. okt. 21. 22:45
 4/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Visszafelé is ugyanúgy megy :


A Szög értékét úgy kapod meg, hogy veszed a szám egészrészét : =INT(A1)


A Perc értékét úgy kapod meg, hogy az eredeti szám és az egész részes szám különbségét megszorzod 60-nal és az egész részét veszed : =INT((A1-B1)*60)


A másodpercre ugyanez vonatkozik : Eredetiszám - Egészrészes szám - Perc érték/60 az egész szorozva 3600-al : =(A1-B1-C1/60)*3600


Sok sikert.

Üdv.

2014. okt. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!