Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem boot-ol be a Windows...

Miért nem boot-ol be a Windows 8.1 telepítő DVD + miért nem tudok belépni a BIOS-ba?

Figyelt kérdés

Ez történt röviden:

Win 8-ról akartam váltani Win 8.1-re ami meg is történt (letöltöttem, kiírtam DVD-re, rendesen be boot-olt róla és fel is sikerült rakni a windows-t) csak a partíciókat elcsesztem és most a Windows nem ismer fel több mint 500GB-ot a HDD-ből szóval újra akartam rakni (ugyanazzal a DVD-vel amivel először sikerült) de miután beraktam a meghajtóba a lemezt nem akar bebootolni róla?!

DE nem baj, gondoltam BIOS-ban beállítom a DVD-t hogy arról bootoljon be először erre akárhogyan nyomom a DEL-t semmi nem történik (már az összes f gombot is kipróbáltam de semmi)

Szóval most itt vagyok nem tudok bootolni DVD-ről és még a BIOS ba se tudok belépni, mi lehet a baj?



2014. okt. 1. 00:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogy cseszted el a partíciót ? Mondjuk C a windows és D az adat akkor valószínű D-t lekéne formázni, hogy lássa a windows..

írj egy configot, hogy milyen géped van hátha abból kiderül valami miért nem tudsz belépni a biosba.

2014. okt. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1: "partíciókat elcsesztem" valószínűleg nem csesztél el semmit, csak nem hoztál létre partíciót arra a területre. ezt utólag is megteheted a lemezkezelőből vagy parancssorból.

2: feltételezem uefi van bios helyett. na abba nem is fogsz így belépni (telepítés után). a shiftet lenyomva kattints az újraindításra! akkor fog feljönni egy képernyő ahol a hibaelhárítás résznél el tudod érni az uefi-t

2014. okt. 1. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ui: kezdőképernyőn próbálkozz a shift+újraindítással

hibaelhárítás>spec lehetőségek, és ott lesz az uefi


de mint mondtam, ez most teljesen felesleges. elég ha létrehozol egy partíciót majd formázod

2014. okt. 1. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sikerült belépni az uefi-be és újratelepíteni a Windows-t. A partíciókat meg azóta megoldottam a lemezkezelő segítségével. Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2014. okt. 4. 17:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!