Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Használható lenne ezen a...

Használható lenne ezen a gépen a windows 7?

Figyelt kérdés

Videokártya:Intel(R) G33/G31 Express Chipset Family (256 MB)


Processzor:Intel(R) Celeron(R) 2.80Ghz


Ram:Kingmax DDR2 1.5 GB


Win7 frissítési tanácsadó szerint minden oké.

Van valaki aki kb szintén ilyen gyenge géppel használja a win7-et ? Tapasztalat ? Olvastam pár helyen hogy 1 GB rammal is megy valakinek gond nélkül.. Létezik ilyen ?



2014. szept. 26. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem
2014. szept. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes választ -.-' Remélem vannak még normális emberek itt !
2014. szept. 26. 16:35
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
tehát számodra az értelmes válasz csak az : Igen
2014. szept. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd

Nem sok infót adtál meg a gépről

Főleg a proci pontos tipusát nem tudjuk, nagyon sok 2.8 GHz-es Intel proci létezik. A Win7 normális futásához jobb ha ez a proci kétmagos. Hatalmas különbség van a használatban egy 2 vagy egy 1 magos proci között. Az egymagos alat észrevehetően lassabban dolgozik a Win7

Viszont mivel DDR2-es RAM-ot írtál és 1.5 GB RAM elég, ezért úgy gondolom, hogy az a Proci is 80%-ban 2 magos lehet. Ha így van akkor jó eséllyel jól fog futni a Win7

Ha csak egymagos akkor inkább az XP-nél maradnék

2014. szept. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Második kommentelő: Szó sincs róla !! De ne 1 szóval válaszoljon már könyörgöm... Legalább írja le miért nem ? Azért írtam ki a kérdést mert nem nagyon értek a gépekhez. Most ide ír nekem egy nem-et, honnan kéne tudnom hogy miért nem ? :D Írjak ki ezért még 1 kérdést ? Ez nekem nem válasz így.


Harmadik: pontosabban Intel Celeron D 336, 2800 MHz (1 magos) Bocs, azt hittem elég ha annyit írok le amennyit sajtgép-->részletek-ben találok.

2014. szept. 26. 17:37
 6/11 Tengor ***** válasza:

A "megy gond nélkül" az elég szubjektív. Elég karcsú a konfig, 1 maggal szenvedés lesz.

Egy normális linux-szal jobban járnál.

2014. szept. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2014. szept. 27. 11:06
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem 2 magos, 1.9-es procival, és 1 gb rammal fut a Win 7 Home Premium, szóval nem reménytelen.
2014. szept. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Viszont a 3. válaszoló szerint ,,hatalmas a különbség van" 2 magos és 1 magos processzor között.
2014. szept. 28. 13:51
 10/11 anonim ***** válasza:

-Igen érezhetően gyorsabb win7 alatt egy kétmagos gép mint egy egymagos alatt.

-Valamint érezhetően gyorsabban futnak a programok win7 alatt ha 2 magos a proci mint egy magos procival.


Gondolom neked kérdező a második állítás kell.

Használható-e az adott gépen a Win7?

Vesézzük ki mit jelent a használható-e kifejezés: -illetve milyen funkcióját akarod a win7-nek használni ezen a gépen?

A leggyakoribbak: Zenehallgatás, filmnézés, böngészés, másolás/adatáthelyezés, játék. Ezeket egy Win XP-n is meg lehet tenni...

Van olyan speciális funkció a Win7 alatt amit használnál és ami az XP-ben nincsen benne?

Az operációs rendszer egy alap. Egy Alap a további programok futtatására. Számomra tökmindegy hogy hívják és milyen új, ha tudja és jó működik arra amire kitalálták használni fogom.

Nekem Win7 -em van egy 4 magos procival és 4 GB RAM-al

Gyönyörűen szalad. Feltettem anno ugyanezt a Win 7-et egy egymagos AMD procis gépre és komolyan mondom, lassabb lett mint előtte XP-vel.

Szóval azt ajánlom, tedd fel a Win7-et a gépedre, használd és tapasztald mennyivel másabb mint az XP (semmivel csak minden máshol van), és ha úgy gondolod, hogy lassabb a géped így mint előtte volt xp-vel , akkor tedd vissza rá az XP-t

2014. szept. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!