Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik böngésző fogyasztja a...

Melyik böngésző fogyasztja a legkevesebb ramot?

Figyelt kérdés
Chrome, Opera, Firefox?

2014. szept. 21. 19:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
opera
2014. szept. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Régi Opera / Firefox, de ezek nem tudják az új dolgokat. (CSS3-HTML5)


IE még viszonylag keveset mert egy része a rendszerhez tartozik, és így nem szembetűnő.

De alapon minden mai böngésző nagyjából ugyan annyit használ.

Kiegészítők mennyisége viszont jelentősen megnöveli.

Operánál, a legkevésbé, de sok kiegészítő nem érhető el, vagy csak nehezen.

Firefox is viszonylag jól beosztja a kiegészítők terén a memóriát, de kevésbé hatékony a RAM kezelése, és időnként nem árt újra indítani, mert elpazarolja.

Chrome borzalmas a kiegészítők és RAM használat terén,

sok kiegészítővel akár 1-2GB RAM -ot us elpusztíthat és még semmit nem nyitottál meg,

DE alap böngészés tekintetében jól kezeli, és nem pazarolja el.


IE meg mint írtam, a legjobb (látszólag), de RAM kiegészítők terén borzalmas, alig pár használható van.

2014. szept. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Tehát akkor összességében a Firefox-szal járnék a legjobban?

Mert én is észrevettem, hogy a Chrome nagyon sokat lefoglal, pedig alig van pár oldal megnyitva.

2014. szept. 21. 20:53
 4/15 anonim ***** válasza:
nem a legjobb, de kompromisszumok mellet jó. (pl. X óránként újra indít)
2014. szept. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
így van firefox a legoptimálisabb :)
2014. szept. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Szirty ***** válasza:
Verzió függő.
2014. szept. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én Firefoxot használok és csakis mindig a legfrissebet.
2014. szept. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Szirty ***** válasza:

Én is firefoxot használok, lehetőleg nem a legfrissebbet, hanem egy korábbi ESR változatot (pl. 17 ESR).

A legfrissebb visz be leghamarabb a gödörbe.

2014. szept. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 csacsi2 ***** válasza:

Valamelyik régebbi verziónál a memóriaszivárgás miatt nem érdemes. Azóta ezt kijavították. Kiegészítők nagymértékben megnövelik a memóriahasználatot. Adblock és noscript főleg. Egyszóval azok amik aktív kiegészítők, azoknak van szükségük a memóriára leginkább. Adblocknál figyeltem meg hogy egésznapos használat után többet fogyaszt mint maga a firefox. Nem segít ha kikapcsolja az ember, csak az újraindítás. Esetleges speciális beéllítások lehetővé teszik a memóriafogyasztás minimalizálását is, pl oldalak a memóriában a gyors vissza miatt. Minden ami memóriában van az gyors, így ha a gyors visszát minimalizálod, lassabban tölti vissza az oldalakat, de nem eszik annyi memóriát. Kevés memória esetén a lemezgyorsítótár használatát kell erőltetni (nagyobb méret) esetleg a fizikai memória használatot kissebbre venni. Az még mindig jobb mintha teljesen elfogy a szabad memória mert akkor befagy. Memória méretét csökkenteni nem szerencsés lassuláshoz vezet, de optimális érték meghatározásával jelentősen javulhat a memóriakezelés. Bővítményeknél meg csak ami szükséges.


Firefox 32.0.2

Adblock kezdeti memóriahasználat 1.36MB

[link]

Pár perc után 10.60MB:

[link]


egy napos használat után újraindítás nélkül jelentősen megnő. Utóbbi verziókban sokat javult a firefox memóriakezelése.

[link]

2014. szept. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 csacsi2 ***** válasza:

tipp a firefox alkalamzások kiiratására a memóriából kis méretben (swap memoria).

Címsorba about:config (speciális beállítások)

jobbklikk új-> logikai

név: config.trim_on_minimize

értéke: true


[link]


előfordulhat (nem tapasztaltam) hogy ettől lessabban "ébred" akkor visszaállítással törölhető a beállítás.

2014. szept. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!