Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A tanulók ürölnének egy ilyen...

A tanulók ürölnének egy ilyen "puskázási" alkalmazásnak?

Figyelt kérdés

Ugye sok diák tanul kémiát valamilyen szinten és sokan utálják, nem szeretik, mert nem értik miből mi lesz, dolgozatnál pedig nem sikerül jó jegyet szerezni.


Ezért gondoltam arra, hogy lehetne készíteni egy olyan appot telefonra, amelyben kiválasztod az anyagot, utána pedig azt, hogy mit adunk hozzá. A végére pedig kiírja az eredményt képlettel és névvel is.


pl:


H+O2=H2O (víz) Ilyenre gondoltam, csak sokkal bonyolultabb műveletekre. Vélemény?



2014. szept. 20. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Jó, de remélem windows phonera írjátok :D
2014. szept. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ez még egy messzi terv. Programozást tanulok, még az elején vagyunk, de szerintem hamar ráéreznék, csak az a sok anyag, mire megírom...



Elindul az app: 1 elem:


És kiválasztod a több mint 100 elem közül. Na azt mire leírom névvel és vegyjellel. Ugyanezt a 2-3-4 elemnél is eljátszom, és a végeredményt is programozzam le jól. (név is stimmeljen). Ehhez még egyeztetni kellesz egy kémiatanárral. Java-ban írnánk mag egyébként

2014. szept. 20. 11:12
 3/10 Tengor ***** válasza:

A buták (és mint tudjuk övék a világ) és a vezetés biztosan örülnének neki.

Ellenben egy tanulás segítő alkalmazás sokkal hasznosabb lenne.

2014. szept. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De tanulni nem úgy kell, hogy magolva, hanem úgy, hogy megértsd! És mindenki másképpen érti meg és fogja fel, míg magolni mindenki tudja!
2014. szept. 20. 12:26
 5/10 Tengor ***** válasza:
#4, nem állítottam, hogy egyszerű program lenne, hanem, hogy lényegesen hasznosabb.
2014. szept. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az ötlet jó, programozni mindig jó ötlet. Szerintem csináljátok! Azok miatt meg, akik nem értik meg a kémiát, és nem fogékonyak rá, már rég feltaláltak egy igen jó dolgot: rossz osztályzat. Legfeljebb kettes lesz. Na és? Ezer olyan komoly szakirány van főiskolákon, egyetemen, amiknél fikarcnyit sem befolyásolja a kettes kémia a továbbtanulást.
2014. szept. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az ötlet nekem is tetszik. Onnan jött, hogy készülésnél sosem értettem, hogy miből mi keletkezik
2014. szept. 20. 17:23
 8/10 anonim válasza:
Nagyon jó ötlet :DD
2014. okt. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi!


Remélem meg is fogom tudni csinálni. Ha sikerülne megcsinálnom, akkor 2 változat lenne. Lenne az alap amiben a periódusos rendszer első 50 elemével lehetne dolgozni, és lenne a pro változat amelyben mind a 110 elemmel lehetne dolgozni. A prováltozat 300 ft-ba kerülne.


De ez még messze van, de mindenképpen szeretném megcsinálni!

2014. okt. 28. 20:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezzel az a baj, hogy az ilyen felmegoldás ingyen - teljes fizetőset elenyészően kevesen szokták megvenni. Jobban jársz, ha valami reklámmal támogatott változatban adod ki a fullosat, ingyenes lesz, tehát mindenki letölti, és pénzt is kapsz érte.
2014. okt. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!