Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit ajánlotok erre az oprendsz...

Mit ajánlotok erre az oprendszerre?

Figyelt kérdés
Unatkoztam és feltettem a gépemre,ami mellékesen igen gyors gép,most ezt ne részletezzük, egy win7 x64 pro-t+hangkarit,videókarit,egyéb drivereket.az lenne a kérdésem,hogy mit érdemes telepíteni egy ilyen hightech oprendszerre,high tech gépnél játékon kívül,mert volt időm már kijátszanom magam az elmúlt 15 év alatt.annyi csak a bibi,hogy 2GB ram van csak a gépembe,mert most raktam csak össze. desktop pc-ről van szó,hogy mégse túlozzak a high-tech szóval :D.Mit ajánlotok, mi fog ezen jól működni, milyen progi való rá.Mi az ami képes kihasználni ezt a 64 bites technológiát.Egyszóval most mit kezdjek vele,mert fut mint állat,szűz mint egy 12 éves kislány.Mit nyomassak rá szerintetek,ami érdekes és el fog kápráztatni,mert a gameket már nagyon unom, meg 2gb rammal értelmetlen.

2014. szept. 9. 16:00
 1/6 Tengor ***** válasza:

Ha 2 GB RAM van benne, akkor mitől is high-tech? Azon kívül minek rá 64 bites oprendszer.

Ha olyan erős a géped, akkor állítsd az emberiség szolgálatába és számolj vele fehérjéket v. DNS-t! (Grid projekt és társai)

2014. szept. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó tudom igazad van!!Komolytalan a kérdés nem kicsit,de valami programokra gondoltam,ami nem játék de látványos.régen voltak a chip cdken ilyen teszt jellegű programok, ami mindenféle 3D-s ábrákat rajzoltak ki,nem kifejezetten videókari tesztelő programok voltak,hanem valami grafikus cuccok.a franc se tudja mi volt a nevük,de olyan spirálokat,gömböket,kocka alakzatokat,meg mindenféle galaktikus, univerzumi ábrákat rajzoltak ki,hogy az akkori VGA monitorok is beleremgetek tőle.Szóval valami ilyen látványos cucc kellene,szívesen megnézném milyen, hogy fut a gépemen.Milyen programozási nyelvet tegyek majd fel rá, meg szóval ilyen programok és vélemények érdekelnének.
2014. szept. 9. 16:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Húha.. 1: 64bites rendszer 2GB ram mellé H.Ü.L.Y.E.S.É.G!!!

2: látványos dolgot akarsz nézni, akkor ajánlom a "kék bolygó" című sorozatot. olyan felvételeket a filmstúdiók csak cgi-vel tudnak produkálni

3: "Milyen programozási nyelvet tegyek majd fel rá" ezt negyedszerre olvasom el, de még mindig nem értem. Ha arra gondolsz, hogy milyen nyelven kezdj el tanulni programozni, akkor arra számtalan válasz fog érkezni, de ezt más kérdéseknél már kitárgyalták.

4: tulajdonképpen mit szeretnél kezdeni a géppel? "most raktam csak össze" <- minek raktad össze, ha azt se tudod mire használj egy asztali gépet?


szóval összegezzük: összeraktál egy "brutál" konfigurációt iszonyat kevés rammal, majd rátettél egy 64bites rendszert végül megkérdezed másoktól, hogy mire használd?? ha nem értettem semmit sem félre, akkor szerintem vidd vissza a boltba :)

2014. szept. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez viszont bunkó stílus,amilyenben irtál.Az elöző haverod legalább normális volt,de te viszont már gagyira vetted a figurát.Szögezzük le!!

Nem akarok programozni tanulni,programozási nyelvet szeretnék feltenni,ami ki van hegyezve 64 bites procira.

2. Valami grafikailag igen látványos programot szerettem volna felpakolni és megnézni,hogy miként fut egy 2gb-os videókártyával, 2gb rammal és egy 2 terás winyóval a gépben.Elöször csak ismerkedni szeretnék az oprendszer képességeivel, aztán majd telepakolom a szokásos cuccokkal.De úgysem érted meg ezek szerint,hogy mit is szeretnék, talán hiába mondom.Ahhoz hogy megértsd mit is szerettem volna írni, ahhoz ismerned kellene azt,hogy milyen cuccokat pakoltak fel a 20 évvel ezelőtti chip újságok cd mellékleteire.Én már sajna nem emlékszem ezekre a grafikai demo programokra.gondolom most is vannak ilyen spéci és látványos cuccok,csak fogalmam nincs milyen néven.ebben szerettem volna segítséget kérni,de mindegy asszem.majd megoldom.:(

2014. szept. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tengor ***** válasza:

Hopp, egy több accountos végpistike...

Mint már írtuk, a 64 bites oprendszer 2 GB RAM-mal nem fog neked semmit mutatni, mert a 32 bites oprendszerhez képest annyival tud többet, hogy 4 GB-nál több memóriát is tud címezni.

Ha a VGA képességeire vagy kíváncsi, akkor tegyél fel benchmark programokat, ezek majd adnak egy számot és lehet összeméregetni a virtuális cerkát a többiekkel, hogy kinek ad több pontot.

2014. szept. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4

Sajnálom, de a hozzáállásod ezt hozta ki belőlem. Akkor megpróbálom visszafogottan elmagyarázni, hogy továbbra sem vagy képben a dolgokkal.


"Nem akarok programozni tanulni,programozási nyelvet szeretnék feltenni,ami ki van hegyezve 64 bites procira."

Ezt fejtsd ki kérlek. Hogy lehet egy programozási nyelvet telepíteni? Maximum fordítóprogramot tudsz feltelepíteni, de azt még mindig nem tudom, hogy ez mire jó, ha nem ismered magát a nyelvet. Ajánlhatok neked a java-tól a c++ig bármit, de mire jó ha nem akarsz azon a nyelven tanulni? Szóval ez továbbra is kiveri nálam a biztosítékot.


"2. Valami grafikailag igen látványos programot szerettem volna felpakolni és megnézni,hogy miként fut egy 2gb-os videókártyával, 2gb rammal és egy 2 terás winyóval a gépben."

Látványos programnak bármilyen benchmark megfelel, de: a 2GB-os videókártya még önmagában nem fog száguldani, mert nem a vram-tól függ egy kártya gyorsasága. Azontúl a 2GB ram (rendszer) édeskevés és mint mondtam a 64bites rendszerrel lehet még rosszabbul is jársz ezesetben. A 2TB-os hdd pedig sebességben semmilyen gyorsulást nem fog eredményezni egy 500GB-oshoz képest. Látványos akkor lenne ha ssd lenne a gépedben és nem hdd. A méret növekedése nem eredményez gyorsulást.


"Ahhoz hogy megértsd mit is szerettem volna írni, ahhoz ismerned kellene azt,hogy milyen cuccokat pakoltak fel a 20 évvel ezelőtti chip újságok cd mellékleteire."

Ismerem, a '90-es évektől előfizetője vagyok. Tény, elég halvány emlékeim vannak róla és nincs kedvem előkeresni az első számokat, de feltételezem azok is valami benchmarkok voltak a maguk idejében.


Tehát összegezve amire neked szükséged van:

[link]

[link]

stb...


ui.: arra továbbra is keresem a magyarázatot, hogy hogyan lehet egy programozási NYELVET telepíteni...

2014. szept. 10. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!