Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet a Thunderbird...

Hogyan lehet a Thunderbird levelezőt úgy beállítani hogy Gmail-es címemről minden levél megérkezzen még akkor is ha azt már egyszer elolvastam máshol?

Figyelt kérdés

A problémám a következő: Gmail levelezésemet otthon és a munkahelyemen is Thunderbirdben szeretném olvasni.

Azonban amit a munkahelyemen letöltök, azt már az otthoni kliens nem tölti le. Természetesen fordítva is ugyanez áll fenn.

A levelek a szerveren maradnak, ez be van állítva mindkét helyen és a gmail beállítófelületén is.

Megoldható az hogy a szerveren megmaradjanak a levelek érintetlenül még ha az egyik Thunderbird kliensben törlöm/mappába pakolom vagy módosítom?



2014. szept. 5. 21:27
 1/4 Lajos54 ***** válasza:

Valamelyik helyen mégiscsak rosszul lehet beállítva, mert ilyen esetben meg kellene maradni a szerveren. Én is így használom, és nálam működik. Csak abban az esetben törlődik, ha ürítem a "törölt levelek" mappát, illetve azt hiszem, be lehet állítani határidőt is, hogy mikor törlődjön automatikusan a szerverről.

Nézd át mégegyszer alaposan a beállításokat mindhárom helyen.

2014. szept. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"A levelek a szerveren maradnak, ez be van állítva mindkét helyen és a gmail beállítófelületén is."


Ha elolvasok egy levelet telefonon vagy a munkahelyen akkor ugyanazokat a leveleket már nem tölti le az otthoni Thunderbird a szerveren megmarad.

2014. szept. 6. 06:35
 3/4 anonim ***** válasza:

IMAP-et használsz? Ha POP protokollt használnál, ott elképzelhetnek tarőtanám hogy valami hasonló probléma előjön...

A postafiók beállításnál be van állítva hogy az összes üzenet szinkronizálása helyben kortól függetlenül?

Elvileg ha olvasott a levél, akkor is meg kellene jelennie a másik helyen is...

Egyik helyen ha módosítasz valamit, akkor az a másik helyen is módosul, ez az IMAP lényege, írtad hogy azt szeretnéd, ha egyik helyen valamit módosítasz vagy mappába pakolsz, az a másik helyen érintetlenül maradjon, nos, ez nem tudom hogy lenne megoldható...

2014. szept. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

IMAP -et használok.

Az elképzelés az lett volna, hogy ha letölti Thunderbird a leveleket és átmegy a szűrőkön amiket beállítottam (Reklámokat, Munkát stb külön mappába) akkor a Gmail fiókomban érintetlenül a beérkezett mappákban találjam meg a leveleimet ha más eszközzel is belépek. (tehát csak azt szeretném ha a Thunderbird kimásolná a leveleket és én utána azt tehessem velük amit csak akarok)


A probléma másik fele:

Elég bosszantó szokott lenni mikor telefonon vagy a munkahelyen elolvasok egy levelet és otthon ezeket a leveleket nem jeleníti meg a kliens, és fordítva mikor otthon megkapok egy levelet már nem tudom megnézni telefonon ugyanazt mert nem szinkronizálja le

2014. szept. 6. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!