Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy kell letörölni Dell...

Takács Goblin kérdése:

Hogy kell letörölni Dell laptopról az Ubuntu szoftvert és a Win 8-at telepíteni?

Figyelt kérdés
Nem tartom magam hülyének a számítógépekhez, de egyszerűen egész délután szívtam vele és nem sikerül, a bootolást a CD/DVD meghajtóról indítom és nem ismeri fel a WIN 8-at, egyből tölti be ezt az Ubuntu szoftvert, ami iszonyat idegesítő, nem tudom mire jó...

2014. szept. 5. 02:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Innen messziről csak felhasználói hibára tudok gondolni. Nem megfelelő a boot sorrend vagy nem megfelelően lett kiírva a telepítőlemez. Ha nem írja ki a DVD-ről indításkor, hogy nyomjon meg egy gombot a DVD-ről indításhoz, akkor a fenti két lehetőség közül áll fent valamelyik. Indításkor nyomd meg az F12 gombot, itt be kell jönne a boot menünek, ahol ki tudod választani a DVD-ről indítást. Ha ezután nem jó, akkor gyakorlatilag a DVD lemez lett rosszul megírva.

Nagyon régre visszagondolva, Linux volt a gyári rendszer az előző gépemen. Volt egy XP telepítőlemezem, boot sorrend be lett állítva, majd 5 perc múlva nyoma sem volt a gyári rendszernek. Ennek ilyen egyszerűen kellene működnie.

2014. szept. 5. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Boot sorrend alatt mit értesz? Elsődlegesnek beállítottam a CD/DVD meghajtót, de mintha mi se történne futtatja tovább ezt az ubuntut... USB ről is próbáltam telepíteni a win8at, ugyanez..
2014. szept. 5. 02:38
 3/14 anonim ***** válasza:

Azt értem amit remélhetőleg helyesen beállítottál, a DVD meghajtót az első helyre, minden mást hátrébb. Hogyan csináltad a telepítőlemezt vagy az USB telepítőt?

Lehet köze van BIOS/UEFI különbségekhez, tudnék segíteni ha láttam volna már UEFI-t, de az anyagiak miatt eddig még nem láthattam.

2014. szept. 5. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ki lehet választani hogy "Legacy" vagy "UEFI" fogalmam sincs mit jelent ez a kettő, de egyiknél sem akarja elindítani. Ha valahogy el tudnám indítani a Win8 boot-ot, onnantól már megkérdezi hogy törlöm-e a partíciókat igaz?
2014. szept. 5. 03:07
 5/14 anonim ***** válasza:
Hogyan készült a telepítőlemez? Biztosan jó?
2014. szept. 5. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Elvileg igen, a saját gépemre arról tettem fel, egy sima Win8 mappa, amit egy az egybe áthúztam egy másik pendrivera.
2014. szept. 5. 03:17
 7/14 anonim ***** válasza:
Az úgy nem jó. Az egy dolog, hogy rajta vannak a telepítőfájlok, de gépindításra így alkalmatlan. A Rufus nevű programmal írd fel a remélhetőleg .iso formátumban lévő telepítőt egy pendrive-ra, ha jól csinálod, garantáltan indul róla a gép.
2014. szept. 5. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 P.O.C. ***** válasza:

Így van, ha csak a fájlokat húzod át, nem lesz a telepítő médiának boot szektora.

Szedjél le torrentel egy Windows 8 telepítő iso -t, lehetőleg eredeti MSDN -t.

Ez ezzel a programmal rá tudod hegeszteni a pen drive -odra, úgy hogy az boot -olható is lesz.

[link]

2014. szept. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Win 8-at nem lehet írni uefi modban dvd toolsal.

Vagy rufus, az alábbi módon:

[link]

Vagy simát átmásolás fat32-re formázott pendrive-ra:

első megoldás Windows 8 kiadást használók számára, mountoljuk az .iso-t jobb klikk az .iso-ra és az állományt másoljuk rá egy FAT 32-re formázott, minimum 4 GB-os USB-kulcsra, másolás után jobb klikk DVD/CD-re és kattintsunk Kiadásra, a lépéseket a lenti képek mutatják be

[link]

[link]

[link]


igyelem:


UEFI telepítő készítésére ne alkalmazzuk a Windows 7 USB/DVD Download Tool és más hozzá hasonló programot, mert az automatikusan NTSF-re formázza az előkészített és FAT 32-re formázott USB-kulcsot!

operációs rendszert csak egyben GPT lemezre lehet telepíteni, ezért a műveletek előtt minden adatról végezzünk mentést!

asztali gépek esetében, ha van a gépben további particiónált HDD, ajánlatos a telepítés idejére a csatlakozókat levenni és csak a telepítés után visszatenni, mert a használat (bootolás) során ez is hibaforrás lehet.


a legtöbb gyártó, érthetetlen módon, IDE Mode-ban szállítja az alaplapokat és a felhasználónak kell az új korszerű Windows operációsrendszeréhez illeszteni a SATA beállítást!]


Nyissuk meg a Boot/ Standard Mode/System Configuration menüt és állítsuk be az UEFI and CSM/Legacy Support/CSM OS opciót Auto módra, így egy későbbi GPT lemezről MBR-re váltáskor ezt az opciót már nem kell állítgatni! Aki nem rendelkezik gépén ezzel az opcióval, az állítsa UEFI módra;


Következő lépés a Fast Boot/Fast Bios Mode Disabled-re állítása, erre azért van szükség a legtöbb alaplap esetében, hogy a gép engedje az USB-kulcsról indítást,


ismét navigáljunk el a Main/Advanced/System Configuration menübe és a Secure Boot opciót állítsuk Disabled-re, megjegyezzük, hogy egyes alaplapokon pl. néhány AMI/ASUS UEFI, nem szükséges Windows 8/8.1 esetében ezt az opciót Disabled-re állítani, de néhány típusnál szükséges a tiltás.


Ezzel lényegében az UEFI beállítások minden fontos részével végeztünk, mentsünk minden változtatást F10/Save&Exit/Save Changes&Exit, illetve gépektől függő egyéb módon, majd lépjünk ki az UEFI beállításokból.

2014. szept. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
39%
Csak jelezném: Ubuntu után a Win 8 elég nagy visszalépés lesz.
2014. szept. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!