Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Sony Vegas 13-t használok, de...

Sony Vegas 13-t használok, de nem tudom, hogy lehet átlátszó réteget renderelni?

Figyelt kérdés

Igazság szerint 3 kép van amit összevágok és ezekben mind van átlátszó réteg ugyanazon a helyen pontosan, szóval a lényeg az lenne, hogy berakom a videót amit átlátszóba kirendereltem és ha beteszek alája valami képet vagy videót az az átlátszó rétegeknél látszódni fog.

Na de ezt nem tudom, hogy csináljam meg mivel volt 1 próbálkozásom:


[link]


Igaz 2007-es de itt egy vegas-os képző ezt írja:


1. Shoot

2. Use Chromakey, Mask tool, or secondary color corrector to create transparent areas.

3. Render as uncompressed avi and in Custom, select the "render Alpha Channel and Create OpenDML.


This will give you the transparent channel you want. Only a 32bit file can carry the alpha channel.

You could also output a sequential PNG with transparency.


Douglas Spotted Eagle

VASST


Certified Sony Vegas Trainer

Aerial Camera/Instructor


Vagyis 1. Lőjek XD(vagyis vegyem fel a videó)

2.Használjam chroma keyert, ......, hogy átlátszó réteget csináljak viszont erre nincs szükségem, mivel lent az írja, hogy használhatok átlátszó szenkvenciális png-t is mivel nekem csak képek ezért photoshop-ban átlátszóvá tettem a kívánt terülteket, na de az a gond, hogy én szépen avi-ban renderelem úgy, hogy a formátum uncompressed, vagyis tömörítetlen, ki van pipálva az alpha channel és az create an opendml is.

De hiába rakok alája bármit a renderelt videónak fekete és nem átlátszó a réteg.

Igaz írja ezt is:


Only a 32bit file can carry the alpha channel.


Vagyis, hogy csak 32 bit-es fájl tudja "hordozni" az alpha channel-t.


Na de ezt nem tudom, hogy 32 bites-e a fájl amit renderelek vagy nem, szóval ezt hol lehet megnézni?(A windows-om meg a vegas-om is 64 bites ha ez számít.



2014. aug. 26. 12:10
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!