Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik linux használja a...

Melyik linux használja a legkevesebb memóriát?

Figyelt kérdés

Virtuális gépre keresek olyan linuxot, ami a lehető legkevesebb rendszer erőforrást haszálja fel. Eddig a debiant és a cent os linux disztribúciókat próbáltam ki. A debian 256MB-n eddig simán elmegy, de a cent os 640MB memóriával sem nagyon akar megelégedni. Debian alapú, mondjuk az Ubuntu jó erre? Gentoot ismeri valaki? Suse 11 et fogom most kipróbálni. Először 256MB-vel és ha nem elég neki kap még.


A cél 512MB on 7-8 állandóan futó server progival (MYSQL, APACHE, MAILSERVER, FTP, SSH) elmenjen.


2010. jan. 14. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem bármelyik. Ugyan csak tippelek, szerintem ha nem akarod dosolni a szervereket, nagyságrendileg ez 20-30 MBon el kellene fusson. A megoldás, hogy csak ezeket a szervereket telepíted és a hozzájuk tartozó függőségeket.

Többit nem is telepíted, vagy ha telepíted, minden fölösleget leállítasz.

2010. jan. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Debiant és CentOS-t ugyanazokkal a packokkal telepítettem, és a cent os alapból többet evett. Még az ablakos rendszert sem raktam fel, de és számszerűleg ugyanazok a folyamatok működtek.
2010. jan. 14. 15:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a DSL-t: [link]
2010. jan. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Erre mennek a Debian Packok?
2010. jan. 15. 10:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nézd meg.
2010. jan. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Követelmény, hogy szeresse a .deb-et? Nálam most egy Debian Lenny 140MB-ot kajálgat és kb. az fut rajta amit te is akarsz futtatni (mailserver nincs, cserébe wifi AP-ként működik). Szerintem elég takarékos a Debian, miért nem volt jó neked?
2010. aug. 10. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

TinyCore Linux

[link]

Amúgy mindegyik linux képes kezelni a deb csomagokat, csak kell nekik egy pár szoftver... :P

2010. aug. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
hát nekem debian 5.0 van fenn a szerón, apache2, php5, mysql5, proftp, sendmail, postfix, és 128 MB RAM-om van, az apache szereti néha túllépni, de olyankor kicsit pihentetem az apacheot egy szkripttel.
2010. aug. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!