Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal tudok nagy...

Milyen programmal tudok nagy felbontású képet menteni?

Figyelt kérdés
Az a cél, hogy van 8 db 5100x7020-as képem (600dpi scannelés) ezeket kellene apróbb levágások után egybe fűzni és egy képként, kb 20000x140000 felbontásban lementeni. QGIS nem tud csak képernyő felbontásban menteni, PS vagy valamilyen CAD?

2014. aug. 14. 09:47
 1/6 A kérdező kommentje:
CAD-eket még nem használtam, nem tudom mit tudnak, jelenleg nincs hozzáférésem PS-hez de ha azzal lehet, akkor beszerzem. Azért próbáltam QGIS-szel, mert egyszerűbb georeferáltként összevágni mint egyenes illesztésekkel.
2014. aug. 14. 09:55
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez nem tudom, mennyire használható: [link]


Egyébként mindenképpen még kisebbre akarod vagdosni?

Szerintem a meglévő 8 képet kéne összefűzni.


Találtam online megoldást, de az csak kisebb képekkel dolgozik...

2014. aug. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Photoshop, de erős gép fog kelleni hozzá.
2014. aug. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Össze akarom fűzni eggyé, de vannak átfedések és szkennelés miatti sötét részek a széleken, azoktól szeretnék megszabadulni ezért kell előbb levágni...


Valóban erős gép kell vagy sok idő, fél11-kor indítottam egy forgatást PixBuilder Studioval az irodai gépen, még nem fejezte be... :D

2014. aug. 14. 13:04
 5/6 anonim ***** válasza:

A végeredményhez meg lehet, hogy kész szerverpark kell...

20.000 x 140.000 pixel, az 2800 megapixel...


Szerintem le kéne kicsinyíteni a képeket, mert ez így nem fog sikerülni.


A fent említett képhez szerintem legalább 8400 MB memória kell (BMP-ben asszem 3B/pixel) és ez CSAK maga az összeállított kép, ehhez még jön a 8 kép külön-külön, de legalábbis 1-2 biztosan + programok, stb. És valahogy nem hiszem, hogy ilyen összefűzéseknél JPG-ben lenne tömörítve a kép a memóriában is...

2014. aug. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Teljesen jogos a meglátásod és ne haragudj, hogy az idődet pazaroltam egy elgépeléssel 20.000 x 14.000 -es felbontásra gondoltam. Cserébe zöld kéz. :)
2014. aug. 14. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!