Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy/milyen programmal lehet...

Hogy/milyen programmal lehet ilyen kepet csinalni?

Figyelt kérdés

van egy kep egy helyszinen. mondjuk egy falnal. az illeto mondjuk haromszor csinal azon a helyen 3 kulonbozo pozt. es a vegen ossze van rakva,egy keppe,ahogy a falnal 3 kulonbozo pozt csinal. amit en neztem ott meg a tegla allasa is passzolt.

hogy lehet ilyet?



2014. aug. 9. 00:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenki tudna ilyen képeket csinálni, nem is lennének olyan érdekesek. Elsősorban egy jó fényképész és nagy képszerkesztési tapasztalat kell hozzá - utána már mindegy, hogy mi a program neve - Photoshop, GiMP, Corel, Xara vagy más.
2014. aug. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tabaki ***** válasza:

Elsősorban egy állvány kell hozzá, meg egy tetszés szerinti képszerkesztő. Megcsinálod a három képet azonos kameraállásból (megjegyzem, én pont akkor álmélkodnék, ha közben a téglák elmászkálnának), és az egyik képet alapnak használva ráteszed a másik két képről jól-rosszul kivágott figurákat. Mivel mindegyiknek a háttere ugyanaz, tökmindegy, hogy milyen otrombán kanyarítod körbe őket, a lényeg hogy ne takarják le egymást. Még jobb, ha a három képet három rétegre teszed, és a felső két rétegből kivágod a fölösleget. Így semmit nem kell illesztgetned, nincs szükség precíz munkára, szakértelemre, egyéb bűvészkedésre. Az egészben az egyetlen csoda, miért hiszitek mind azt, hogy ez a programon múlik. Ennyire elképzelhetetlen, hogy egy feladatot meg is lehet tervezni, és előkészíteni, nem csak utólag összeügyeskedni valami fú, de extra programmal akármiből?

Éppen nemrégiben tette fel valaki ezt a kérdést, annak így magyaráztam:

https://www.youtube.com/watch?v=tsH9J1gH6T4&feature=youtu.be

Ugyanez egy régebbi kérdezőnek, hosszabb lére eresztve:

[link]

2014. aug. 9. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt akár a paint-el is meg lehet csinálni. Állványról három kép 3 különböző póz, majd a 2 képkivágás beillesztve az egyik képre úgy, hogy a téglák is azonos állásba legyenek
2014. aug. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tabaki ***** válasza:

Hát igen. A Paintről a legritkább esetben mondok bármi pozitívumot, de a feladat annyira problémátlan, hogy én is azzal példálóztam az emlegetett kérdésnél:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__5..

De azért az lenne az utolsó, amelyet ajánlanék, van éppen elég ingyenes, mégis normálisan használható képszerkesztő.

2014. aug. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez a fotográfia egyik legalapvetőbb trükk lehetősége, úgy hívják, hogy többszörös expozíció, vagy multiexpo. Még képszerkesztő program se kell hozzá, csak a már emlegetett állvány és egy FILMES fényképezőgép, amivel a film továbbítása nélkül ugyanarra a filmkockára exponálsz többször egymás után.

Sokáig ezt bármelyik filmes géppel meg lehetett csinálni, aztán egyre több automatizmussal kezdték védeni az ilyen véletlen hibáktól a felhasználókat, hogy felhúzás nélkül ne tudj ráfényképezni, mikor csak elfelejted és nem direkt ezt akarod elérni. Aztán egy idő után külön funckióként tért vissza azok kedvéért, akik mégiscsak akarnak ilyet. Nemrég újra előkerült a digitális gépeknél is, úgyhogy sok év után ma már újra meg lehet csinálni digitális gépekkel is azt, amit a legrégebbi, legolcsóbb filmes gépek is tudtak.

[link]

2014. aug. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tabaki ***** válasza:

@vAfotóriporter:

No igen. Sajnos, a fényképezőgép-gyártók is agyament murugyákként képzelik el a vásárlókat, az esetek többségében valószínűleg nem egészen alaptalanul... ezért a filmes gépek korszakában is kiküszöbölendő hibaként kezelték a többszörös expozíciót, általában csak a professzionális gépekben hagyták meg a lehetőségét. Én is többek közt ezért szerettem ősrégi box-gépekkel fotózni, amelyekben még nem automatizálták a filmtovábbítást. Kár, hogy a filmes fotózás ma annyi macerával jár, én is inkább digitálisra váltottam.

A képszerkesztős megoldásnak mindenesetre megvan az az erénye, hogy a háttér tetszőleges lehet (egymásra exponáláskor átlátszik a figurán, tehát ott alaposan át kellett gondolni, hogy ez hogyan nem lesz zavaró), illetve garantáltan nem exponálódik túl, mivel mindegyik kép csak egyszeres fénymennyiséget kap.


Egyébként, Kérdező, így reggel visszaolvasva a hozzászólásomat, illendőnek érzem az elnézésedet kérni. Te ugyanis, másoktól eltérően, nemcsak annyit kérdeztél, hogy "ez milyen program?", hanem végre elsősorban a módszer érdekelt, és nem a szoftvertől vártad a megváltást. Ezen inkább örvendeznem kellett volna, ahelyett, hogy magamban a szokásos butasággal helyettesítem az értelmes kérdésedet.

2014. aug. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyon szepen koszonom mindenkinek a gyors valaszt!!! nem tudtam,hogy ilyen egyszeru.. koszi,a programokat,es a modszert is,igy mar teljesen ertem! :)
2014. aug. 9. 10:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!