Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu Wine NSIS Error -...

Ubuntu Wine NSIS Error - Error Launching Installer Probléma?

Figyelt kérdés
Eddig rendeltetésszerűen működött a WINE, most azonban nem futtatja vagy telepíti az EXE fájlokat hacsak azok nem a rendszer partícióján vannak avagy oda települnek. Én arra tippelek valami hozzáférési gond lehet. Lévén a rendszerpartícióm csak töredéke az egész tárhelyemnek, nem szívesen telepítek oda. Előre is köszönöm a segítséget. :)

2014. júl. 29. 20:25
 1/9 Tom Benko ***** válasza:

[link]

Én is engedélyekre tippelek, vagy pedig valami a .wine könyvtárban rossz irányba mutat.

2014. júl. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kedves TOM!


Köszönöm, nyilván nekem is a Google volt az első amit kipróbáltam, nem kell belinkelgetni ez elég gyerekes húzás.


Sajnos a google találatok között elsődlegesen vagy Windows vagy böngészős problémák szerepelnek, igazán egyik sem UBUNTU-ra vagy azon belül is WINE-ra asszociál...


Mindenesetre tényleg köszönöm, de nem lelkes amatőr tizenéves vagyok.

2014. júl. 30. 12:24
 3/9 Tom Benko ***** válasza:
Akkor valószínűleg már alaposabban is körülnéztél, átnézted, melyik link hová mutat, újrakonfiguráltad a WINE-t, leellenőrizted a jogosultságokat. Igaz, pontos hibaüzenetet nem adtál, kénytelen voltam ebből kitalálni, mi lehet a gond. Javaslom, hogy érdeklődj a fejlesztőknél.
2014. júl. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ennyi a hibaüzenet, indítanám az EXE-t és felugrik az ablak miszerint fejléc: "NSIS Error" Ablaküzenet: Error Launching Installer


Config minden megvolt, vagyis minden lehet mégsem mert valami megoldásnak lennie kell és az remélem nem az UBI újratelepítés. :/

2014. júl. 31. 20:08
 5/9 Tom Benko ***** válasza:

A WINE a fájlokat egy .wine könyvtárban tárolja. Itt van egy drive_c nevű könyvtár meg valami másik nevű. Utóbbiban van a könyvtárszerkezet, amit a windowsos programok felé mutat, előbbi meg egy link szokott hozzá lenni. (Legalábbis legutóbb, hogy néztem, így volt.) Ha ez a link rossz helyre mutat, abból szokott a baj lenni. Illetve a másik, hogy a telepítést nem a C:\ céllal próbálod, hanem a Z:\-rel, ez Linux /-jére mutat, ez szintén okozhatja az általad említett problémát.

Program furcsa működését Linuxnál nem az OS teljes újratelepítésével oldjuk meg. Végső kétségbeesésként keresd meg a .config, .cache és .local könyvtárakban az összes olyan bejegyzést, ami a WINE-hoz és az alá telepített programokhoz tartozik, és mozgasd őket egy ideiglenes könyvtárba. Plusz a .wine könyvtárat is. Ezután indítsd el a WINE-t, ami így létrehozza a fájlokat újra tisztán. Ha ekkor is előjön a hiba, indítsd terminálból, itt bőséggel lesz hibaüzenet. Ezeket elküldöd a fejlesztőknek egy bugreport formájában, örülni fognak neki.

Ha minden rendben, akkor elkezded az elmozgatott fájlokat szépen visszamásolgatni, mindegyik után kipróbálod, előjön-e a hiba. Amelyiknél igen, ott van a probléma magva, jó alaposan át kell nézni, mi lehet benne az alapbeállításokhoz képest.

2014. aug. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezt próbáld ki!

TERMINAL

$ sudo sysctl -w vm.mmap_min_addr=0

$ sudo gedit /etc/sysctl.conf

rm -rf ~/.wine

2014. aug. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tom Benko ***** válasza:
@6: És ebből hogyan tudja meg, mi okozta a hibát?
2014. aug. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

@7: És ebből hogyan tudja meg, mi okozta a hibát?


Szerintem nem azt kérdezte hogy mi okozta a hibát, vagy nem azt mondta hogy mondjuk meg mi okozta a hibát...

Megoldást és segítséget kért és azt a válaszadó megadta neki gondolom... ;)

2014. aug. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tom Benko ***** válasza:
Én is, sőt, még azt a lehetőséget is megkapta, hogy kideríthesse, és legközelebb elkerülhesse, illetve sokkal hamarabb orvosolhassa.
2014. aug. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!