Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért pörög túl néha az...

Miért pörög túl néha az svchost. Exe folyamat a gépemen?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, hogy általában naponta egyszer 3-4-5 percig azt észlelem, hogy mikor nézem a feladatkezelőt mert akadozást, laggolást veszek észre általánosan a gépemben, a néhány svchost.exe elnevezésű folyamatból az egyik túlpörög. Memóriahasználat és cpuhasználat terén is eléggé megugranak az értékek majd eltelik pár perc és minden visszatér a normál kerékvágásba. Valaki tudja esetleg, hogy miért felelős ez a folyamat és miért jut eszébe, hogy (ugyan ritkán, de) egyszer csak bepörög?

2014. júl. 21. 20:25
 1/5 A kérdező kommentje:
mindegyik svchost folyamat a system32 mappából fut tehát nem gondolom, hogy vírus, és s frissítések is ki vannak kapcsolva. windows 7 32bites oprendszer van fenn egyébként.
2014. júl. 21. 20:34
 2/5 coopper ***** válasza:

Szia.


Igazából a feladatkezelőben a "parancssorból" lehet (ha lehet egyáltalán) megállapitani, hogy az az svchost folyamt mit is csinál valójában.


pl. a winupdatét ez az svchost szimbolizálja :


C:\Windows\system32\svchost.exe -k netsvcs (De ennek a winupdate csak egy rásze, és azzal, hogy kikapcsoltat, még nem biiztos hogy le is van állitva - nézd meg a services.msc részen , a windows updatét)


Ha a folyamatok fülön rákattintasz valamelyik svchostos folyamatra, majd jobb egér és a menűből Ugrás szolgáltatásokra menűpontot választod, akkor a következő fülön (szolgáltatások) láthatod, hogy az az svchost folyamat igazából mit is csinál.


Illetve az svchost paramétere alapján lehet a googléban keresni.


Sok sikert.

Üdv.

2014. júl. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
értem és köszi a választ, nyújtott segítséget. arra van mód, ha megjelenik az, amelyik túl szokott pörögni, akkor leállítsam közben, ha csak egy frissítést csinál?
2014. júl. 24. 20:42
 4/5 coopper ***** válasza:

Szia.


Természetesen igen, a feladatkezelőben - Folyamat leállitása gombbal - le tudod állitani azt a folyamatot ami a terhelést okozza (ennek az lehet a hátránya, hogy más dolgot is leállithatsz vele - mivel egy svchost folyamat nem csak egy dolgot csinál)


Sok sikert.

Üdv.

2014. júl. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igen erre gondoltam énis, hogy nem biztos a sikeressége, azóta egyébként megcsíptem a dolgot :) "háttérben futó intelligens átviteli szolgáltatás (BITS)" és "számítógép-tallózó (Browser)" a neve annak a két folyamatnak, amire ugrott a feladatkezelő a felpörgő svchost által, mikor néztem.
2014. júl. 26. 00:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!