Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Új PC bekapcsolásakor nem...

Új PC bekapcsolásakor nem történik semmi. Operációs rendszert akarok telepíteni rá. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Vettem egy új PC-t (ASUS B85M-G; Intel Core i5) operációs rendszer nélkül. Bekapcsoltam, és egyáltalán nem ír ki semmit (VGA-kábelt csatlakoztattam a monitorhoz). Beraktam a Windows 8.1 telepítő DVD-jét, de továbbra sem történik semmi, billentyűnyomásra sem. Mit tegyek?

2014. júl. 19. 22:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát, ha nincs messze a szemetes... :D

Komolyra fordítva: ha bedugod a konnektorba, de semmi mást nem dugsz rá, akkor mit csinál bekapcsoláskor? Sípol? Dolgozik a winchester?

G.

2014. júl. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az alaplap zöld lámpája világít, bekapcsoláskor a gép egy rövidet pittyen, rendben felpörög, felismeri a billentyűzetet is, minden jónak tűnik, de a monitoron teljes sötétség (még egyszer: a VGA-kábel csatlakoztatva, a monitor bekapcsolva).
2014. júl. 19. 22:51
 3/12 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a telepítő cd rossz vagy a monitorod nem tudja megjeleníteni. Nekem is volt ilyen egy kisfelbontású monitornál nem tudtam újratelepíteni a Windowst.
2014. júl. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

VGA pontos típusa?

G.

2014. júl. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, de a monitor működik, ez biztos (laptop-ra rádugva azonnal megjelenít mindent, tehát nem a monitor a ludas).
2014. júl. 19. 23:01
 6/12 anonim ***** válasza:
Azaz a probléma pontosan az, h semmit nem ír ki, tehát full fekete a kép. 3 dolog lehetséges, a legvalószínűbb a vga, előfordult már ilyen rossz tápnál, és előfordult már rossz alaplapnál is. Tehát, vagy vmit rosszul csináltál, vagy vmelyik alkatrésze hibás a gépednek
2014. júl. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 tabaki ***** válasza:
Lehet, hogy egyszerűen a csatlakozó? Szerintem valamit opendszer nélkül is kéne írnia a BIOSnak.
2014. júl. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb ha viszaviszed és elmondod a gondod. Biztos találnak megoldást a problémádra. :)
2014. júl. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
persze, a BIOS-t ki kell írnia, ha nincs rajta op rendszer, akkor is. Azért írtam, h ha full fekete a kép, akkor valszeg a fenti 3ból rossz vmelyik. Nekem a régi gépemmel volt ilyen. Aztán a vga-t átraktam egy másikba, azon jó volt. Kipróbáltam jó táppal, de azzal se ment, így maradt az alaplap. Bár ha új, akkor inkább ne szedd szét!!! :D
2014. júl. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Van benne külön VGA-bővítőkártya?

Ha igen (milyen típusú?), akkor melyik VGA-kimenetre kötöd rá a monitort? Az alaplapiéra vagy a bővítőkártyáéra?

2014. júl. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!