Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van egy Laptop BIOSos problémá...

Werte kérdése:

Van egy Laptop BIOSos problémám, segítség?

Figyelt kérdés

Egy új Laptopon a BiOS-ban mit kell átállítani, hogy XP-t telepíthessek rá? Említette az eladó, hogy mit kellene, de sajnos elfelejtettem.

CD/DVD BOOT-ra állítás megvolt. Amúgy a WIN7-est szeretném leszedni róla!


2010. jan. 7. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:

az nehéz lesz szerintem. ugy veszek ki szavaidbol hogy uj a laptop. akkor viszont valoszinüleg SATA merevlemez van benne. arra meg elég nehéz xp-t tenni, és hogy őszinte legyek nem is éri meg, ezek a gépek mar vista/win7 -re vannak tervezve. ha nagyon xp-t akarsz, akkor nlitle progival egy xp telepitőbe instalálnod kell a merevlemezedhez tartozo drivereket (neten kell megkeresni). kicsit bonyolult...

vagy ha olyan a merevlemez akkor valahol biosban ki lehet kapcsolni a sata vagy mi tamogatast, de bocsi ezt nem tudom.


de tényleg nem ajánlom hogy xp-t tegyél rá, csak lassu lesz tőle a géped. win 7-et hasznalok, és tökéletesen müködik, vistat és win7-et siman tudsz telepiteni.

meg amugy is, ha most win 7 van rajta, azt sima xp telepitp lemezzel nem fogod tudni leformazni, letörölni rola. ahoz először a win7 vagy vista dvd-t kell betenni, és üresre formazni a merevlemezt, majd utanna megy csak fel az xp.


remélem tudtam segiteni.


egy 20 éves csaj :P :)

2010. jan. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előzőnek: Ennyi sületlenséget is régen hallottam :D
2010. jan. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jó, az nLite az kivételesen hasznos információ. Itt is egy leírás kb: [link]
2010. jan. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nem sületlenség. sata-s laptopra sima xp-t nem fog tudni felrakni-tapasztaltam!!!

win7/vista utan xp-t rakni, nem biztos hogy fog sikerülni...

és ha mar most win7 van rajta, szerintem felesleges visszatenni bele az xp-t. én egy éve vettem a laptopon, op rendszer nélkül, de driverek egy sincs hozza, ami xp-s lenne. mar nem adnak hozzajuk. neten meg napokig keresgélhet mire egy-kettőt megtalál. win7-nek meg nem kell szinte semmi driver.

2010. jan. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Menj a HDD beállításokhoz, és ott van egy kapcsoló, azt állítsd "Compatible"-re(ezekszerintem "Enchanted"-en van). Ezekután a HDD-t sima ATA-ként fogja felismerni az XP, és feltelepül rá. Az én laptopomon működik, meg van ilyen funkció(ASUS), de létezik olyan fajta, amin nincsen.
2010. jan. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sikerült-köszönöm mindenkinek a segítségét!
2010. jan. 8. 10:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!