Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Irfan View-vel lehet egyszerre...

Irfan View-vel lehet egyszerre több képet is lekicsinyíteni?

Figyelt kérdés
Van 200 képem amit a felének a felére kéne lenyomatni méretben. Már múltkor is csak másfél órát ültem a gép előtt, annyi kép volt akkoris. Nem akarok megint egyenként nekikezdeni, nem lehet valahogy kijelölni az összest és egyszerre lenyomatni? Segítsetek :(
2008. aug. 2. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Használj ACDSee-t. Simán meg lehet vele oldani.
2008. aug. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Ugyan. Nem kell ide ACDSee. Pont az irfanview a legalkalmasabb erre a célra.

Irfanview-ben file-->Batch Conversion/rename-->Use advanced options pipa be--> advanced-ben méretet beállít pl 25%-ra-->advanced gomb alatt megadni a könyvtárat ahová a képeket szeretnéd-->jobboldalt a képeket kijelölni, és alul add all-->Start batch, és már csinálja is. Régebben naponta több ezer képet kellett naponta átalakítanom, és átneveznem. Irfanview volt a leggyorsabb.

2008. aug. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

Kicsit OFF:

ImageMagick is egy jó program, ott szinte minden konverzióval kapcsolatos problémát meg lehet oldani parancssorból, bár abba bele kell tanulni. Ez a probléma egyetlen parancs begépelésével megoldható például.

2008. aug. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de most a földre borulásomat a második válaszoló illeti meg! Hogy én hány meg hány felesleges órát töltöttem el azzal hogy egyenként konvertáltam át 100-200-300 képet, mikor mennyit... Most megvolt 1 perc alatt!! KÖSZÖNÖM SZÉPEN!!!!
2008. aug. 3. 09:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!