Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha törlöm az oprendszert, a...

Ha törlöm az oprendszert, a fájlok megmaradnak?

Figyelt kérdés

Van 2 partíció a gépemen.

Egyiken win7, másikon xp.

XP-t már nem használom, így szeretném törölni, de van pár fontos adat azon a partíción (ami nem fér rá a win7-es partícióra).

Szeretném törölni az XP-t, és akkor felszabadul egy kis hely, de úgy, hogy megmaradjanak a fájlok.

De oprendszert csak formázással lehet törölni, ugye?

Meg ha valahogy megoldom, hogy lementem a fájlokat, akkor azt rárakhatom egy oprendszer nélküli partícióra?


2010. jan. 6. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha ez segít: nekem 2 partícióm van, és csak az egyiken van op. rendszer. A lementés viszont mindenképp jó ötlet.
2010. jan. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
szerintem mentsd le az xp-ről az adatokat, azt a partíciót formázd, és utána tedd vissza az adatokat
2010. jan. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 czibles ***** válasza:

én win7 alol simán kitörölném a másik partición lévő windows könyvtárat (márha engedi) és akkor az megmarad adatt tárolásra.(csak win7ben a boot.ini-ből -márha ott is igy hivják- ki kell törölni az XP-s rész és akkor bootoláskor nem fogja megkérdezni, hogy melyiket akarod inditani)

igen lehet fájlokat olyan partición tárolni ahhol nincsen oprendszer (és erősen ajánlott igy tenni).

a fent leirtak nem feltétlen veszélytelenek, de ha elöbb a win 7 volt fenn a gépen és aztán lett csak felrakva az XP akkor azt mondom hogy 90%-os esélyed van hogy nem lesz baj belőle.

ellenkező esetben xp-s particióról adat mentés és aztán format és az marad adat tárolásnak. (és reménykedsz hogy nem az XP boot.ini-jét használta bootoláskor mert akkor jön az igazi baj mert nem fog tudni felállni a win7)

2010. jan. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha gyors megoldás kell töröld az xp partició Windows könyvtárát. Ha nem engedi akkor tegyél be egy Linux live Cd-t arról az op. rendszerről mindent le tudsz törölni. Ezzel azonban még nem lesz tisztességesen letörölve az xp, mert több más helyen is vannak hozzá fájlok. (pl. a program files mappában) Szóval írd ki a fontos adatokat vagy kérj kölcsön egy vinyót és másold át majd formázd az xp-s particiót.

Egyébként a formázás és a rendszer újratelepítése után is vissza lehet hozni a fájlok egy részét erre szolgáló programokkal, de ez nem 100%

2010. jan. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, valahogy így gondoltam én is.

Win mappával inkább nem szórakozok, volt már belőle bajom.

Vinyót kölcsönkérni nem tudok senkitől, de az lenne a legjobb megoldás (mert ~70 Gb-ot nem szeretnék dvd-re írni).

Amúgy elsőnek xp volt, aztán lett win7.

De akkor megnézem a dolgokat, amik azon a partíción vannak (mert filmek és sorozatok vannak rajta), és majd utána törlöm az xp-t.


De akkor még egy kérdés:

Win7-nek, ha a fájlokat külön partíción tárolom, tehát csak a programok kerülnek a partícióra, akkor hány Gb-ot kéne neki hagyni?

2010. jan. 6. 22:15
 6/7 czibles ***** válasza:

(3. vagyok)

biztosat nem tudok mondani én linuxot használok annak meg elég 10gb, xp-mnek (játékra) meg 20 van, többi adatatnak...

hivatalos oldalon azt irják, hogy 20gigás partició kell neki minimum 15gb szabad hellyel, ami azt jelnti hogy 50-60gb-t adnék neki attól függően, hogy mennyi mindent akarsz telepiteni (vagy ha tudsz szerezni pár forintért és van helyed akkor egy 80gb-s vinyót bekötsz neki azzal elvan és a másikon meg az adataid).

2010. jan. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Most egy 150 Gb-os vinyóm van, 70 a win7-nek, 80 xp-nek.

Win7-en 1,2 Gb szabad hely, XP-n 200 Mb szabad helyem van.

Úgyhogy az a 80 Gb-s vinyót nem tudom minek írtad, annál nagyobb van.

Lehet azért, hogy akkor az csak a win7-nek, mindegy, ez már nem fontos.

2010. jan. 6. 23:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!