Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshop cs6 kijelölés?

Photoshop cs6 kijelölés?

Figyelt kérdés

Ennek a videó alapján próbáltam, de nem sikerült:S https://www.youtube.com/watch?v=Pnsch3Crdto

Az a problémám, hogy nem jelöli ki rendesen csak ennyire: [link]

és a végén ugyan azt a képet kapom vissza


Neki pedig ugye így:

[link]

azért nem sikerül mert nem ugyan az a kép?



Lehet valami hatalmas baromságot kérdezek, de tegnap nyitottam meg először a ps -et :D



2014. jún. 22. 23:12
 1/3 tabaki ***** válasza:

1. "Ő" láthatólag nem a figurát jelölte ki, hanem a hátteret. Ha a figurára van szükséged, először e hátteret jelöld ki, utána fordítsd meg a kijelölést (Gimpben Ctrl+I, talán a Photoshopban is ez).

2. A kijelölés küszöbértéke változtatható. Ha nem jelöl ki eleget, vagy éppen túl sokat, a küszöbérték változtatásával módosíthatsz rajta.

3. Segédgombokkal (a Gimpben Shift és Ctrl) hozzáadhatsz vagy elvehetsz a kijelölésből, így újabb színek kijelölését adhatod hozzá az eddigihez, vagy veheted ki belőle. Ugyanígy megteheted, hogy a színkiválasztó használata után a fölöslegesen kijelölt részeket lasszóval kiveszed a kijelölésből, illetve ugyanígy hozzátoldasz szükségesnek ítélt részeket.

2014. jún. 23. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 csacsi2 ***** válasza:

Igen fordított kijelölést kell alkalmazni.

Javaslom először nagyjából lasszóval jelöld ki azt a részt amit nem szeretnél módosítani, hogy ne menjen bele a színtartomány, majd fordítsd meg a kijelölést.Ezek után mehetsz a színtartományra és a beállításokban állítsd be a képnek megfelelő mértéket. Miután kijelöltél még a szegély finomításával módosíthatsz a kijelölésen, hogy szebb legyen.


Minden beállítás kérdése. Nincs 2 egyforma kép ezért nem lehet általánosítani, gyakorolni kell, hogy ráérezz az arányokra. El kell találni a mértéket. Ehez kell gyakorlás és tapasztalat. Kijelölésnél is (mint minden másnál) meg kell adni a méreteket, arányokat, mit vegyen figyelembe és mennyire.

[link]

[link]

2014. jún. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tabaki ***** válasza:

Most visszaolvasva egyikünk se magyarázta meg, hogy miért a háttér kijelölésével indulunk, ha a figura kéne. Ezeken a képeken a háttér majdnem egyszínű, tehát egy szűk színtartomány megadásával kijelölhető (világosabbtól sötétebb szürkéig). Az arcnak csak néhány apróbb része esik ebbe a tartományba, ezeket utóbb könnyen ki tudod venni a kijelölésből. Az figurán viszont sokkal több szín található, majdnem fehértől feketéig. Ha az arcot próbálnád így kijelölni, a színek határértékét olyan szélesre kellene állítanod, hogy abba már a háttér színei is beleesnének.

A háttér kijelölése tehát nem minden körülmények közt érvényes természeti törvény. Ha a háttér maga is sok színű/tónusú, akkor értelmetlenség alkalmazni, más megoldást kell keresned.

2014. jún. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!