Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok egy képet halvány...

Hogyan tudok egy képet halványítani, hogy csak háttérszerű legyen? Online megoldás érdekel, sajnos photoshop-hoz nem értek!

Figyelt kérdés

2014. jún. 10. 11:11
 1/7 Lajos54 ***** válasza:
81%

Bármelyik egyszerűbb képszerkesztő alkalmas rá. Fényerő, kontraszt, esetleg színtelítettség, amivel "játszani" kell, míg az általad kívánt nem lesz a kép.

Csak zárójelben: bár nem képszerkesztő, de még a Word is képes rá, hogy egy beszúrt képet iyen módon megváltoztassál vele.

2014. jún. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


1. Open image from computer

2. Kiválasztod a képet a gépeden

3. Megvárod, míg megnyitja

4. Fölül a menüben az Adjustment alatt:

- Brightness & Contrast (ezt ajánlotta Lajos)

- Hue & Saturation (ezt is próbáld meg szerintem)

5. A csúszkákat mozgasd, közben mögötte látod az eredményt

6. Ha tetszik, akkor okézd le

7. Ha kész vagy, File menü és Save aztán Ok és válasdz ki, hova mentse

2014. jún. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
válaszd*
2014. jún. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tabaki ***** válasza:

A Photoshopban való járatlanság miért indokolja az online-megoldást? Azonkívül az utóbbi miért lenne okvetlenül más? Én is a pixlr-t ajánlottam volna, de itt egy másik lehetőség, hogy rávilágítsak a második mondatod értelmetlenségére:

[link]

És viszont, ha egy megfelelő program véletlenül a gépeden van, annak nem kell a Photoshopnak lennie. Erre az egyszerű feladatra a Paint ugyanúgy alkalmas, mint mondjuk az IrfanView képnézegető, de gyakorlatilag bármelyik, képeket kezelő programmal kísérletezhetsz, amely véletlenül a gépeden van.

2014. jún. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na igen, gyorsan fogalmaztam...elsősorban online megoldás érdekelt, de végülis telepíthető program is jól jön, csak ne photoshop legyen, azt még tanulnom kellene! :)


Próbálkoztam élénkítés...inkább ilyen vízjel halványságú képre gondoltam.

2014. jún. 10. 17:24
 6/7 tabaki ***** válasza:

Na, ez se történik meg minden nap, még én is képes voltam túlbecsülni a Paintet. Biztos, ami biztos, kerestem egy windowsos gépet (Win7), és megpróbáltam megvalósítani, amit javasoltam...

Öhm, maradjunk az IrfanView-nál. Mint a leghasznosabb programok egyike, nyilván már a gépeden van, ezért nem terhellek azzal, hogy a

[link]

címről tudod letölteni, vagy hogy a kitűnő magyarítását az IrfanView languages menüpontban találod a honlapon. Legyen elég annyi, hogy megnyitod vele a képet, megnyomod a Shift+G billentyűkombinációt, és kedvedre húzgálod a megjelenő csúszkákat.

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. jún. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szuper, nagyon köszönöm!
2014. jún. 11. 12:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!