Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tudom kitörölni?

Hogy tudom kitörölni?

Figyelt kérdés
Avira-t, és Spyware terminator kombinációt használok. Egy napja, (főleg amikor el akarok indítani egy zenelejátszó progit akkor szinte mindíg) de máskor is riasz az Avira hogy találta valami vírusfélét. Próbálom mindíg törölni, akár a vírusirtóval akár -ismerve a fertőzött file elérési útját- manuálisan, és akkor el is tűnik a vírusos file a többi közül. De néhány perc múlva megint ott van és persze erre az Avira megint begerjed.... és ezt a kört ismétlem már ki tudja hányadszorra: eltűnik a file aztán megint "otterem". Mit csináljak? (Esetleg így hogy tudom hol van ez a file, megpróbáljam direkt erre az egy file-ra "ráküldeni" a Spyware Terminatort? (Abban is van Clam Antivírus integrálva) Vagy fölösleges ha a másik sem bír vele?
2009. dec. 29. 20:48
 1/10 A kérdező kommentje:
OFF: Bocs a helyesírási hibákért :S
2009. dec. 29. 20:49
 2/10 anonim ***** válasza:
Írd be a vírus nevét gugliba, kis szerencsével kapsz eltávolítási útmutatót.
2009. dec. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Most hogy jobban Windows/Temp mappában vannak valami CLAMTMP file-ok, és azok között ugrál, egyikről a másikra ha törölni akarom. De így meg előbb-utóbb kitörölteti az egész mappát.
2009. dec. 29. 21:03
 4/10 A kérdező kommentje:
a "megnéztem" kimaradt:P
2009. dec. 29. 21:04
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
CLAM-AV: ez a Spyware Terminator virusirtója, az találta ezeket az ideiglenes internetfájlokat .TEMP, amelyek fertőzöttek. Nagyon egyszerűen törölheted. Startmenű, Minden program, Vezérlőpult, Internetbeállítások. Itt a Böngészési előzmények törlése. Aztán tedd be a pipát ide: Böngészési előzmények törlése.
2009. dec. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocs: Böngészési előzmények törlése kilépéskor.
2009. dec. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy rendszeres takarítás sokat segithet. Startmenű/Minden program/Kellékek/Rendszereszközök/Lemezkarbantartó. Ezt inditsd el és töröltesd le vele a felesleges fájlokat.
2009. dec. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindkettő módszert alkalmazni szoktam. Tehát a böngészési előzmények törlése kilépéskor alapból ki van pipálva, és rendszeresen szoktam törölni. A lemezkarbantartót szintén szoktam futtatni, legutóbb kb 4 napja végeztem el. Ennek ellenére pl most is, ahogy el akartam indítani az Aimp2 lejátszómat, megint beriasztott kétszer is egymás után az Avira. Pedig vírus esetén törölni próbálom mindíg a kis szemeteket. Tanácstalan vok... Lehet ledúratom az egész XP-t aztán újrarakatom. :(
2009. dec. 30. 08:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Próbálj megszabadulni tőlük Csökkentett módban. De ha úgy sem megy, akkor kapcsold ki a Rendszer-visszaállítást, az a hunyó ilyenkor. Becsapják a dögök és automatikusan visszaállitja azt, amit nem kellene. Ezért jelez be állandóan az Avira.

Startmenű, Minden program, Kellékek, Rendszereszközök, Rendszer-visszaállítás. Bal oldalon alul a kék szövegre kattints, aztán vedd ki a pipát a Figyelésnél. Aztán inditsd újra a gépet és ereszd rá az Avirát. Ha leszedte és bevágta karanténba, akkor megint újrainditás, aztán kapcsold vissza a Rendszer-visszaállítást. Ez a szervizes módszer.

2009. dec. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

utolsó válaszoló!


Köszönöm a segítséget, megcsináltam amit írtál, talált is két vírust, úgy jártam el ahogy leírtad. Sajnos továbbra is beriaszt amikor el akarom indítani az Aimp2 lejátszót. Ilyet talál mindíg: [link]

2009. dec. 31. 11:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!