Ilyen képet mivel lehet csinálni?
Tudom, fotosop. :D
De biztos van más progi is amivel csak ilyen vagy hasonló effekteket lehet 1-2 kattintással nyomatni.
Ez egy gagyi HDR utánzat.
Az eredeti HDR több, más expozíciós beállításokkal készített képek sorozata, amit egyesítünk.
Keress "how to make hdr " kifejezéssel, találsz pár programot rá.
Hát ez nem is egyszerű! :/
Akkor én nem tudok ilyet csinálni.
Hogy a fenében jön ide a HDR? A kérdésben egy szó sem volt róla.
@Kérdező:
Miért volna olyan progi, amelyikben ez 1-2 kattintás? Ja, mert a Photoshopban az úgy van? Ezt a marhaságot honnan veszed? És általában honnan veszitek, hogy a képszerkesztés annyi, hogy effekteket erisztetek rá a képre? Abban igazad van, hogy elég tré a kép, amennyire fikaméretben megítélhető, de attól már mindjárt egy balul elsült képeffektust kell mögötte gyanítani? Miért ne lehet az ok egy tehetségtelen alkotó?
Hogy-hogy hogy jön ide?
Úgy, hogy ez egy hdr kopy.
Nem mindegy, hogy eredetileg miben volt? A linkelt kép egy sima jpg. A képnek sem a színei, sem a formái nem következnek a HDRI-mivoltából. Tessék, itt is van néhány bemutató 'kopy':
Melyiken látod ugyanezeket az idétlen billenéseket? Amikor egy HDRI-képet átteszel JPG-be, már semmi különös nem látszik rajta.
De nem is arra, hogy HDRI-t hogyan tud. A HDRI-hez olyan kamera kell, amelyik alkalmas arra, hogy a képeket szokatlanul nagy árnyalatgazdagságban, akár több milliárd színben tárolja. Ugyanez megvalósítható szoftveresen is, több különböző expozíciós idővel fölvett kép _erre szolgáló különleges programmal_ (például HDRShop) való összedolgozásával, amely képes ezeknek a bevitt hagyományos (LDR) adatoknak az alapján kiszámolni a sokszorta szélesebb tónusskálát.
Mindez azonban nem eredményez olyan képet, mint amely a linkben látható. A különbség annyi, hogy -- megfelelő szoftverrel nézve -- a kép világosításakor vagy sötétítésekor olyan tónusokból is részletek hozhatók elő, amelyek a közönséges fotókon már egyszínűre bedöglenek vagy beégnek.
Az ilyen jellegű képek a HDRI-technológiának egy speciális felhasználását jelentik. A kép sötét részeit addig világosítják, a világosakat pedig addig sötétítik, amíg azok az LDR-tartományba esnek, és így vetítik őket egy képre. Ennek köszönhető, hogy a kép sötét és világos területein olyan részletek is megjelennek, amelyeknek a hagyományos fotókon már nem volna szabad. Mivel azonban az egyesítésben már csak LDR-képeket vetítesz egymásra, a végeredmény maga is LDR-kép lesz, nem mellesleg éppen ennek köszönhető a különös hatása. Ugyanezt megoldhatod a HDR-technológia teljes megkerülésével, pusztán különböző expozíciós idejű képek egyszerű egymásra másolásával.
Hasonló diskurzus egy másik kép kapcsán:
http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__5..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!