Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux Mint-be a feladat...

Czarpadka kérdése:

Linux Mint-be a feladat kezelőből mivel tudok megnyitni letőltött progit?

Figyelt kérdés

2014. máj. 18. 19:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, de ne szenvedj a Linuxszal, inkább válts Windows 7-re. Betonstabil, testre szabható, felhasználóbarát és programok százezrei elérhetőek rá!
2014. máj. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 tabaki ***** válasza:

@19:34:

Jó'van, ez is egy vélemény, mégpedig a tőled megszokott.


@czarpadka:

Mégis, miféle programról van szó, honnan töltötted le, milyen formában, stb. Szóval, valami konkrétumot is, ha lehet.

2014. máj. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%
Alig 2% a Linux piaci részesedése ember... A számok magukért beszélnek.
2014. máj. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 tabaki ***** válasza:
Az a csúnya piac...
2014. máj. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Tom Benko ***** válasza:

Hm. A Linux is betonstabil, testre szabható, még jobban is, mint a win7, sőt, átláthatóbb, kezelhetőbb, felhasználóbarátabb.

Ott kell lennie valamelyik menüben, ha rendesen csomagolták. Ha saját szakálladra (tehát nem csomagkezelőből) töltötted le, akkor még sehogyan. Ha csomagként, akkor vár rád az apt kezelésének elsajátítása, ha meg forráskódként, akkor egy vidám fordítás következik előbb.

2014. máj. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Tom Benko ***** válasza:
@1: Ja, programok százezrei és malware-ek százmilliói. Nem éri meg. Olyan, mintha ebolások közé mennék egy szendvicsért.
2014. máj. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 kovpet ***** válasza:
100%

Egy ingyenes kernel esetén "piaci részesedésről" beszélni szerintem kicsit furcsa, de desktopon tényleg 1-2%, ellenben szerveren 70%, szupercomputeren meg 99% az a részesedés :)

Tehát ahogy megy feljebb a szakértelem, úgy lesz racionálisabb a választás.

De ha Vérpistike kalóz windózait is kivesszük a desktop windowsok közül, akkor lenne az az arány jobb is desktopon. Lopásra alapozni egy piacot meg főleg furcsa, nem? Örülni neki meg villogni vele meg még furcsább, szerintem.

2014. máj. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 tabaki ***** válasza:

@tegnap 20:55:

Na, tegnap este álmosabb voltam a szokásosnál, úgyhogy nem fárasztottam magamat azzal, amit azóta a többiek jobban megfogalmaztak. Eddig nyilván nem tűnt fel, de a linuxot többek közt szintén az általad a W7 szenzációs újdonságaiként felsorolt tulajdonságai miatt szeretik. Hmmm, "betonstabil, testre szabható, felhasználóbarát"... Jó olvasni, hogy a Windows ennyire kezd hasonlítani a linuxra -- ha majd a biztonsága meg az ára is felzárkózik, szinte el fog tűnni a különbség. Egyébként jó rendszer az is, magam is megerősíthetem, nem akarom én bántani.

A számok csakugyan magukért beszélnek, ezért nem árt értelmezni is őket, de ezzel kovpet után már nem terhellek. Nincs is szebb annál, mint két lábbal mélyen a realitásokba gyökerezni. Ugye, a múltkor te voltál az, aki azon az alapon nevezte instabilnak és kiforratlannak a linuxot, hogy nincs rá SketchUp? A tények hűvös embereként el sem háríthattad a logikus következtetést: Csak nem fog az ember az ördögszülte Wine-emulátorra telepíteni percek alatt, ha egy órás oprendszercserével pár tízezer forintból megúszhatja?

Ami a programok százezreit illeti, ezekből vajon mennyi bizonyított már? Windowson is csak néhány tucat hasznos szoftver neve forog közszájon. Sok közöttük, amelyekre hivatkozni szokás, tényleg kiváló, ezek legtöbbje azonban keményen fizetős piaci program, azokról meg tudjuk, hogyan "érhetők el" a köznapi felhasználó számára.

2014. máj. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Csak tudnám, hogy azok a gyökerek, akik soha életükben nem láttak még Linuxot, minek okoskodnak bele?
2014. máj. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Örülök, ha nem kell Linuxot látnom. Kínszenvedés vele dolgozni, agyon van bonyolítva és csomószor kell a parancssort használni alapvető dolgokhoz...
2014. máj. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!