Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Le kell telepíteni a fent...

Le kell telepíteni a fent lévő Xp-t a gépről mielőtt újratelepítem? A géphez tartozó driver cd-t kell-e telepíteni és ha igen mikor?

Figyelt kérdés

Gond nélkül megy az Xp a gépen (virusmentes), de 6 éve fent van az Xp és újra raknám, hogy friss és gyors legyen. Szóval csak tegyem be e telepítő cd-t és kezdjek neki vagy lekell először telepíteni a jelenleg fent lévőt? (A saját adataim amire szükségem lesz azokat már lementettem magamnak.)

A másik dolog, hogy a driverek automatikusan törlődnek a gépről, ha feltelepítem az Xp-t? Az Xp telepítés után a számítógép driver cd-jét is felkell majd telepítenem? Vagy a driverek azok maradnak és nem befolyásolja az Xp telepítés? Egyszerűbben: fel-e kell telepítenem a driver cd-t és ha igen mikor?

Bocs a hülye kérdésekért, de nem értek ezekhez azért kérdezek. Az Xp-hez megvan a telepítési útmutató, azt átnéztem a telepítést megtudom csinálni.



2014. máj. 17. 16:12
 1/2 anonim ***** válasza:
A telepítéskor a system partíciót le fogja formázni az xp, no problem. Drivereket újra kell rakni.
2014. máj. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 csacsi2 ***** válasza:

A formázást neked kell kiválasztani mikor kiválasztod a partíciót (így érdemes)! miután feltelepült az operációs rendszer, utána kell telepíteni a driver-eket!kivéve...


Egyes esetekben (alaplapfüggő) az oprendszer telepítésekor kell drivert telepíteni ehez telepítés közben "más gyártótól származó eszközillesztő..."- t kell választani (F6). Szükséges ilyen esetben egy floppy meghajtó és arra kiírt driver ,mindez megtalálható az eszköz gyártó honlapján! lényeges hogy alul írja milyen gombot kell nyomj egyes funkciókhoz. PS/2 (hagyományos)billentyűzet szükséges (amennyiben nem támogatja az alaplap az USB Keyboard-ot, ha nem az lenne szerezz be egyet.

2014. máj. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!