Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 3ds max + vray: hdri map...

3ds max + vray: hdri map tükrözősének lehet, és ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Üdvözletem, azt kérdezném, hogy ha van egy autóm, amin egy jpg textúra van materialként, és erre szeretnék egy hdri tükröződést, arra hol találok leírást, vagy videót?


Az alapkérdésem az lenne, hogy az megvalósítható-e, hogy a környezet és a tükröződés más? Tehát pl egy sötét szoba a környezet, de én szeretnék egy napsütést a tükröződésbe, az megoldható vray-el? Más kérdés, hogy mennyire élethű, de most nem is ez lenen a cél. Köszi!!!


2014. máj. 15. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehetségesnek lehetséges, rengeteg játékban használnak kamu tükröződést. Hogyanban viszont nem tudok segíteni sajnos. Youtube, vagy valami játékfejlesztős/modellezős fórumon lehet több sikerrel jársz.
2014. máj. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Találtam egy fajta leírást, de nem akaródzik az visszatükröződni, amit én szeretnék, hiába tallóztam be. No majd még hátha jön valaki, vagy találok valamit, de köszönöm a hozzászólásod!
2014. máj. 15. 14:26
 3/5 anonim ***** válasza:
cubemap reflection re keress rá, biztosan lesz értelmes találat bőven.
2014. máj. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

azthiszem úgy kell hogy létrehozol egy "napot" ami csak az adott object-re hat. most így fejből nem tudom (és megnézni se) mert most döglött be a gépem :)


ez viszont nem tudom hdri-vel hogyan valósítható meg, de valahogy azzal is lehet...

2014. máj. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Igazából az a gondom, amit itt 6:00-nál lehet látni: van egy vonal, ami alatt a króm effekt nem látszik. És az én autó formámon éppen az ajtók legalján van a króm csík, és amiatt ott olyan, minta nem is króm lenne, hanem csak egy szürke csík. Bezzeg, ha az autót tetején megy, ott látszik a csík!


https://www.youtube.com/watch?v=6P1QEujb0zY

2014. máj. 15. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!