Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az asszaszinok tényleg léteznek?

Uherga11222000 kérdése:

Az asszaszinok tényleg léteznek?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodtam, hogy az Assassin's Creed játéksorozat tényleg egy valódi témán alapul? Olvastam egy könyvet, Alamut címmel, ott volt ilyenekről szó, de konkrétan nem nevezték meg őket asszaszinként. Masyaf-ról ami az 1-ben és a Revelations-ban is megjelenik volt szó. Azt mondják a hasis-ról nevezték el őket, mivel gyilkolás előtt kis adagot bevettek... De hogy ma is vannak-e asszaszinok, arról fingom sincs!xD

2014. ápr. 16. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tengor ***** válasza:
Bérgyilkosok már régóta vannak és lesznek is még. Persze ne úgy tekints a játékra v. a könyvre, mint valami hiteles feldolgozás!
2014. ápr. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Valor ***** válasza:
Ez az "Asszaszinok" csak szerintem hangzik eszméletlenül szánalmasan magyarul? ;)
2014. ápr. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tabaki ***** válasza:

A hasszasszinok egy XI-XII. századi iszlám szekta neve, állítólag "hasisevőket" jelent. Ebből alakult ki a nemzetközileg ismert assassin szó, amely egyszerűen orgyilkost jelent. Ráth-Végh István az egyik népszerű könyvében már asszaszinokként említi őket. Itt elolvashatod a rájuk vonatkozó érdekességeket:

[link]

Ha nálad nem a megfelelő helyre ugrik, "A HEGYEK VÉNJE" fejezetet keresd.

2014. ápr. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Fú, utolsó, tudtam én, hogy valami gyanus az orgyilkosokban...
2014. aug. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!