Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Torrentről töltött játék...

Torrentről töltött játék miatt kijönnek a lakásra a "kommandósok"?

Figyelt kérdés

Torrentröl letöltött játék frissítés miatt regisztrációt kért a novaworld2.com oldalon. Regisztráció közben kérte a cdkulcsot, ismerősöm beírta a torrent oldalon megadottat és ezt az üzenetet dobta be: "Use of pirated keys and/or software violates Novaworld policy and will not be tolerated. Your IP address and connection information has been logged, and your account may now be subject to permanent deletion without refund. Warning: The unauthorized reproduction or distribution of copyrighted work is illegal. Criminal copyright infringement, including infringement without monetary gain, is investigated by the FBI and is punishable by up to 5 years in federal prison. " Kell neki emiatt aggódnia?

Előre is köszi a választ!


2009. dec. 19. 16:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem.De hogy lehet valaki olyan idióta,hogy torrentről leszedett dologgal felmegy a hivatalos honlapra frissíteni!?
2009. dec. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
ördögöt. van jobb dolguk is, mint kishalakra pecázni. ha ő üzemeltetné a trackert, akkor már lehet hogy rárúgnák az ajtót, de azt se szívesen, csak valami jogvédő szervezet nyomására. :)
2009. dec. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

szabad fordítás:

a Kalóz gombok használata, / vagy szoftver sérti Novaworld politikáját, és nem tolerálható. Az Ön IP-címe és a kapcsolódási adatok naplózásra kerültek, és a számláján végleges törlés történt, visszatérítés nélkül. Figyelmeztetés: A jogosulatlan sokszorosítása vagy terjesztése jogvédett műveknek illegális. Büntetendő a szerzői jog megsértése, beleértve a jogsértés nélküli pénzszerzést is, az FBI vizsgálata alapján, kiszabható maximum 5 év szövetségi börtönben letöltendő büntetés.

2009. dec. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor aggódhat, ha ezt ő továbbárusítja, ebből pénze lesz. Ameddig csak saját célra használja, szerencsére idehaza ebből nem sok félnivalója van. Eleve ennyi erővel az ország negyedét le lehetne ültetni.
2009. dec. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Negyedét???:D:D

Sztem a játékostársadalom 90%-át....:D

Am nem kő félni, de ha lehet, kalózverziókkal ne ugráljon hivatalos oldalon...

2009. dec. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A téveszmék eloszlatása érdekében:


Magyarországon jelen pillanatban illegálisan terjesztett szoftvert még letölteni is tilos, ELMÉLETILEG még az is büntethető lenne, hogy letöltötted és ott van tömörítve a gépeden, még ha nem is használod. Az más kérdés, hogy hála istennek nem jellemző itthon, hogy erre rámozdulnának, inkább a trackerek tulajdonosait, de leginkább az Sms-warezt üzemeltetőket szeretik üldözni. Illetve régebben, mikor nagyobb divat volt még a fizetős ftp, (nem az smswarez), akkor amennyiben bukott egy server, akkor azokat, akik a saját számlájukról utalgattak felkeresték, de tudomásom szerint csak tanúskodniuk kellett.


A jogállás kérdést még kibővíteném egy picit :


itthon jelenleg MÉG legális filmet, illetve zenét letölteni, amíg NEM TÖLTÖD VISSZA, illetve ameddig neked ebből a cselekményből vagyongyarapodásod nem származik. Tehát ha csak letöltöd, kiírod, a csajoddal megnézed, az nem büntethető. KIVÉVE, HA mondjuk torrentezel vagy más filemegosztót használsz (mondjuk DC++), hiszen ott már megvalósul a visszaosztás és innentől kezdve megvalósul a jogsértő cselekmény.

2009. dec. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
57%
a ''kommandósok'' nemfoglalkoznak az olyanokkal mint a barátod, inkább cégekre szoktak rámenni, szóval nem kell aggódni.
2009. dec. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jogilag úgy tudom, csak használni tilos a szoftvert, mivel ameddig a licencet el nem olvastad, nem tudod a felhasználás feltételeit.
2009. dec. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
18:14 vagyok : egy ilyen említett razzia kapcsán engem is kihallgattak, innen az információ. Fizetős szoftvert teljesértékűként letölteni, gáz. Nyilván, ha ugyanaz a shareware, meg a teljesértékű is, csak egy kód kell az aktiváláshoz, akkor gondolom már fel is vagy mentve, de ez mostanában már csak víruskeresőkre, vagy a Nero-ra jellemző. Itt alapvetően a crackelt, 100% warez szoftverek értendőek, nem azok, amiknél van kiskapu, mint a fentebb említett.
2009. dec. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
És mi lett a vége? Mer én is beleestem ebbe a nowa...s**r-ba
2012. jan. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!