Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Vista meghülyült volna,...

A Vista meghülyült volna, vagy mi megy ennyire a háttérben?

Figyelt kérdés

Szóval, telepítés óta majdnem minden alkalommal mikor újraindítom, mindig hajtja a vinyót ezerrel kb 10 percig... Ez mitől van? Nem a virtuális mem, mert 4 gb 1066-os ram van a gépben, és egy 4 magos phenom proci.

Valaki tudja, hogy mi hajtja, és hogy lehetne rákényszeríteni, hogy abbahagyja?


2009. dec. 19. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálam nem csak tíz percig, hanem állandóan... indexeli a file-okat. Így. Ez tudod miért van? Azért, mert a Vista egy szar. Rakd fel a 7-est, az diszkrétebben oldja meg a problémát.
2009. dec. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szolgáltatások között (futtatás > services.msc) a windows search szolgáltatásnál az indítás típusát állítsd 'Letiltva'-ra. Így ki tudod kapcsolni az indexelést. Egyrészt ez egyszerűbb mint feltenni a Vista helyett a 7-est, másrészt a win7 sem a legjobb még (tapasztalat) én megvárnám vele az SP1-et.
2009. dec. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi, a probléma megoldódni látszik...:)

Win7-et szándékosan nem használok. Nem hajlandó feltenni az alaplapom, és a RAM-okat sem kezeli megfelelően(2x2 GB DDR-1066 Dual CSX).


Lenne még egy kérdésem... Van az svchost.exe file. Na, most nekem abból kapásból van (semmi program nincs elindítva) 13, és összesen 275 MB RAM-ot zabál be. Nem lehet ezt valahogy csökkenteni?

2009. dec. 20. 14:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 14 svchost.exe van alapból. Ezek a Win rendszerfolyamatai, így nem ajánlott leállítani őket. 21:47-es voltam.
2009. dec. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát leállítani amúgy sem nagyon lehet, a windóz foggal-körömmel hadakozik ez ellen, és kegyetlenül berágna, ha bezárnád...:DDD

Csak valami olyasmire gondoltam, hogy ne egyen annyit... Már leállítottam az indexelést, de ha megnézem, hogy mi pörgeti a vinyót, az svchost valamelyik díszpéldánya az így is, és a folyamatnál játékok file-jai vannak, abból is a nagyobb file-ok... Pl Sacred-nál ez: c:\Program Files (x86)\Ascaron Entertainment\Sacred\PAK\textures.pak

Bár ez még nem is olyan nagy... De virtuális DVD-k miatt rengeteget pörög a HDD. Ilyenkor mit csinál velük?

2009. dec. 21. 05:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!