Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik a Microsoft Word-nél...

Létezik a Microsoft Word-nél jobb szövegszerkesztő, ha igen mi az?

Figyelt kérdés
2014. márc. 28. 23:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz az alatt, hogy "jobb"?

Például én a tudományos szövegeimet Latex-ben írom. Jobban strukturálható, könnyebben tudok beleilleszteni képleteket és nem esik szét az egész dokumentumom, ha beillesztek egy képet.

2014. márc. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Miben "jobb"? Egyébként érdemes lehet a LibreOffice-t kipróbálni, ami teljesen ingyenes, lehet, hogy jobbnak fogod találni. Helyesírás ellenőrzője pl jobb.
2014. márc. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tabaki ***** válasza:
34%
Ez egy teljesen naiv és gyermeteg megközelítés, ha a programok egy legrosszabb -> legjobb skálán képzelendők el. Arra még nem gondoltál, hogy esetleg saját magadnak kéne jobban értened a szövegszerkesztéshez, hátha akkor meg tudod fogalmazni, mire van szükséged? Tanulj, ne a programtól várd, hogy okosabb legyen nálad. Ameddig nincsenek saját igényeid, értelmetlen a kérdés.
2014. márc. 29. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van, úgy hívják, Writer. A LibreOffice programcsomag része, de az MSOffice Word formátumait is tudja, sok más mellett. Mindegy, hogy .doc, docx, mindent olvas, mindegyikre menthető.

Bemutató: [link]

Ezt a két fájlt kell letöltened: [link]

2014. márc. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tabaki ***** válasza:

Eltekintve attól, hogy a LibreOffice vagy az OpenOffice Writer programját én is használhatóbbnak tartom a széjjelcsicsázott Wordnél, én is Elsőnek adok igazat: Innen értelmesen továbblépni a korrekt kiadványszerkesztés irányába érdemes. A LeTex elsőre talán kissé nagy falat, de lehet mondjuk Scribussal kísérletezni.

[link]

2014. márc. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tabaki ***** válasza:
+LaTex
2014. márc. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valóban nincs olyan, hogy jobb vagy rosszabb (legfeljebb bizonyos funkciókban). A lényeg, hogy mit ismersz/szeretsz jobban vagy kevésbé.

Én a magam részéről a Word 2003-ra esküszöm, annak ellenére, hogy tudom, hogy néhány grafikus csicsában meg egyebekben az újabbak többet tudnak. Viszont ha csak néhány oldalas (és igényes) dok-ot kell készíteni, akkor inkább a Publisherben szoktam elkövetni (természetesen, a nyers szöveg begépelését Wordben végzem).

Ez persze nem jelenti azt, hogy nincs szebb/jobb/ügyesebb progi, de ha egyet kitanulsz, már azzal is tudsz komoly munkákat kiadni a kezed alól. Ha pedig nyomdába kell a cucc, nagyon sokat számít a nyomdai előkészítés/konvertálás is, ami már más progi dolga...

2014. ápr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!