Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Word és nem World! Ennyi...

Word és nem World! Ennyi diszlexiás lenne?

Figyelt kérdés
Ez nem igazi kérdés, csak néhány "újonc" figyelmét szeretném felhívni, hogy az ismert szövegszerkesztő neve Word (mint szó - ezt el tudod olvasni?) és nem World (mint világ). Egyébként is jobban kellene figyelni ha már a magyar helyesírásra nem megy, legalább a programok, cégek, egyebeknek a nevére. A monitort is kéne nézni (néha) gépelés közben! Köszönöm a figyelmet.
2009. dec. 14. 21:49
 1/10 anonim válasza:
58%

Nincs mit.

Amúgy ez olyan mint mkor mindenki azt mondja hogy UFO az idegen földönkívűli lényekre holott az UFO azaz "Azonosítatlan repülő tárgy" Ezt bírom, mikor mindenki a világban okoskodik holott fogalma sincs sok dologról, de osztja az észt, mintha valami szakértő lenne...

2009. dec. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
azért nem mindegy, hogy valaki elgépeli, vagy el sem tudja olvasni, vagy azt hiszi, hogy a olyan szó, hogy "word" nem is létezik, azért írja rosszul
2009. dec. 14. 22:15
 3/10 anonim ***** válasza:
33%

Nem, kedves kérdező, csak tudod, amikor az emebr meglát egy szót, azt nem betűről-betűre olvassa ki, hanem ránézésre, az agy magát a szóalakot látja, nem külön az egyes betűket. (Ez meg pszichológia.) És mivel a world (világ) egy angolul nem tudó számára is elég gyakran látott szó, szemben a word-del (szó), ezért első ránézésre sokaknak nem tűnik fel, hogy az word, és nem world.

És azért a bunkózásból visszavehetnél, mert ez nem olvasni tudás/nemtudás kérdése. Mert ugyanennyi erővel ha elgépelsz valamit, akkor téged meg diszgráfiásnak nevezhetnénk. Kicsit utána kéne olvasnod annak, amit írsz, nevezetesen, előbb tudd meg, mi az a diszlexia, és csak utána dobálózz vele!

2009. dec. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hallottam már (ha nem is tanultam) arról, hogy az agy nem betűnként dolgozza fel a szavakat, hanem egyben, ezért is könnyű sokszor felismerni a hibás írást, mert "nem úgy néz ki" ahogy megszoktuk, és hallottam a diszgráfiáról is, nagyjából sejtem is a különbséget a kettő között, és nem hiszem, hogy bunkó lettem volna, mert azért aki itt megfordul, szerintem a "Word" szót is elég gyakran látja leírva, más helyeken is (pl. amikor indul a program, azután pl. a címsávban), nem beszélve arról, hogy aki számítástechnikával foglalkozik akármilyen szinten, ennyit ne tudjon angolul, de ha valakit megsértettem volna, attól elnézést kérek.
2009. dec. 14. 23:01
 5/10 anonim ***** válasza:
39%

Általában nem az informatikusok szokták elírni a nevét. :-)

Arról is vitázhatnánk, hogy mennyivel van előbbre az, aki (felhasználói szinten) számítógépet használ, az angol nyelvvel, ugyanis amikor már minden alkalmazásnak van magyar változata, már nem létszükséglet. Nekem is van nem egy ismerősöm, aki mondjuk franciául meg oroszul középfokon beszél, emellett angolul gyakorlatilag semmit, mégis profin kezeli a gépet. Meg aztán olyat is láttam már, aki angolul tanult, mégis hibásan írja mondjuk a Word nevét.

De visszatérve a kérdésre: akkoris felmegy bennem a pumpa, amikor általánosságban valami apró tévesztés miatt súlyosan valaki megvádol másokat. Ha van sejtésed arról, hogy az agy szavanként értelmezi a szöveget, akkor pont tudhatnád, hogy hiába látja sokszor, akár ezerszer is láthatja azt a szóképet, akkor sem fog feltűnni, hogy az nem world. Idegen szavaknál ez előfordulhat.

2009. dec. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha hosszabb szóról lenne szó, akkor elfogadnám, hogy nem látja benne (vagy odaképzeli) azt a vékony vonalat (az l betűt), de a Word csak 4 betű. A megjegyzésem stílusa valóban túl erős volt, amit sajnálok, de továbbra is zavar, ha valaki World-öt ír Word helyett, mindegy miért. Abban igazad van, hogy valóban nem feltétlenül kell tudni angolul ehhez. Eddig csak negatív válaszokat kaptam, kíváncsi vagyok, lesz-e pozitív is valamikor. Olyan véleményt már meg sem merek írni, hogy sokan erkölcsileg megkérdőjelezhető dologhoz kérnek segítséget.
2009. dec. 14. 23:57
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

Ez nem pszichológia, teljesen elterjedt a magyarok között analfabétának lenni, ehhez hozzáadódik még, hogy angolul is lusta disznók két szót is megtanulni. Lefogadom, hogy 100-ból 99 felhasználó azt sem tudja, hogy mit jelentenek a world és word szavak.


Ilyen buta a magyar.

2009. dec. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
De legalább te marha okos vagy..........
2009. dec. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
12%
Nem én vagyok marha okos, hanem sok más ember buta. Nem fényeztem magamat egy szóval sem.
2009. dec. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az első támogató hozzászólás :-)
2009. dec. 15. 11:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!