Milyen típusú programoknak a legnagyobb a gépigénye?
Figyelt kérdés
Gondolom a játékok eszik a legtöbbet, és azon belül melyek igénylik a legnagyobb teljesítményt? Mondhattok típust is, de konkrét játékokat vagy egyéb programokat is megnevezhettek.2014. márc. 10. 01:12
1/7 anonim válasza:
Crysis 2-3, Battlefield 3-4, Metro 2033 és Last Light, hirtelen ezek ugrottak be aminek van rendesen gépigénye.
2/7 anonim válasza:
Nem, a grafikus programok messze felülmúlhatják a játékokat ha magáról a programról beszélünk, de egy egyszerű program is képes kifektetni a gépet, ha sok számítást akarunk vele végeztetni, pl a NASA biztos nem agyoncicomázott programokat használ, de attól függetlenül ott lehetnek gépigények, hogy még ebben az évezredben tudjanak valami eredményt felmutatni.
3/7 anonim válasza:
Igen, otthon az átlagember az a játékok miatt fejleszt sokesetben, mert gyenge a gép az újhoz. Ilyen pl a crysis 3 stb ahogy az egyes írta.
De valójában a kettes észrevétele korrektebb, noha te nem fogod azokat használni.
Leginkább a kül modellfuttató programok ilyenek ott is, amivel próbálják számokkal, meg grafikusan "megjósolni" vagy inkább rekonstruálni egy távoli galaxisban történt eseményt, ill hatásait vagy ehez hasonló jelenségeket. Sokszor hetekig is dolgozik a gép egy feladaton mire lesz valami a végén.
4/7 Tengor válasza:
A videóvágó progik gépigénye ugyan nem feltétlenül nagy, de meg tudják dolgoztatni a rendszert rendesen.
5/7 tabaki válasza:
Alaphelyzetben tényleg húzósak a játékok, mert a maximumot akarják kihozni a gépből, de egyrészt egy megadott adatmennyiség kezelésénél maradnak, másrészt a lehetőség szerint azt is igyekeznek optimalizálni. Az igazán kemény próba szerintem az, amikor te határozod meg a kezelendő adatokat. A Tengor által említett videószerkesztőkben néhány videó-és hangcsatorna, effektek, effélék máris tesznek róla, hogy a gép ne lógázza a lábát, de azt hiszem, az igazi strapa tényleg a modellezőprogramok használata. Ha nem valami a fentihez hasonló egzotikus tudományos feladatot képzelsz el sosem hallott spéci programokkal, akkor is a csillagos ég a határ. Ha csak a Blendert húzod elő, azzal is annyira gyötörheted meg a gépet, amennyire a lelkiismereted engedi. Rakjál csak össze egy szcénát, amelyik erdő szélén legelésző birkanyájat ábrázol, minden fán tízezer levéllel, millió fűszállal, a juhokon göndörödő gyapjúval. Mindez tükröződjön egy tavacskában, engedj rá fizikát: A leveleket, szőröket, vízfelszínt fújja a szél, az ugrándozó barikákon rengjen a hús a párás levegőn átszűrődő alkonypírban. Az animációt rendereld Cycles-szal, a kellő minőség érdekében legalább 500 iterációt használva. A részletekben semmi képtelenség nincs, de gondolom, lesz időd elugrani mellőle egy pofa sörre, bármilyen bivaly gépet használsz.
6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Szóba kerültek a grafikus programok is. Ezek szerint egy Photoshop vagy Fireworks is jobban igényli a gépet, mint a játékok? Mert ilyen programra biztosan szükségem lesz. Netán Flash-re is.
2014. márc. 11. 04:35
7/7 tabaki válasza:
Nem jellemző, kivált a webgrafikára nem. De ha PS-ban óriásposztert szerkesztesz tizenöt rétegen, az megint csak feladhatja a leckét. Az Adobe szoftverek esetén amúgy is hasznos néha, hogyha több van nyitva egyszerre, és kommunikálhatnak, tehát nemcsak egy-egy program gépigénye lehet az érdekes, hanem a kombinációké is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!