Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » DirectX 11? Egyáltalán megéri...

DirectX 11? Egyáltalán megéri killódni vele?

Figyelt kérdés
Tehát a helyzet a következő. Értek a gépekhez, magamnak rakom a Win-t, programokat beállításokat, tehát nem vagyok hozzá kuka, viszont pár éve kimaradtam belőle. Wan egy DirectX11 es VGA-m de nem veszek észre változást a gamék között. Külön telepítenem kell 11-et, vagy beállításokat kell végeznem. Értelmes, megmagyarázott válaszokat várok. Előre is köszönöm.

2014. febr. 10. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen operációs rendszered van. XP esetén felejtős, nincs rá támogatás, Vista esetében szervizcsomagban benne van, Windows 7-nek (és felette) pedig része.


Másik, milyen játékkal próbálkozol? Támogatja a játék a DirectX 11-et?

2014. febr. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Közben meglestem sajátgépben és 11 van fenn. Társítani kell valahogyan a játékhoz, vagy csak egyszerűen van ami használja és van ami nem?
2014. febr. 10. 18:34
 3/10 A kérdező kommentje:
1. Win7 64bit van fenn. Nehéz lenne elmondani, jelenleg 252 végigvitt játéknál járok, tehát mindenevő vagyok :)
2014. febr. 10. 18:35
 4/10 anonim ***** válasza:

Van olyan játék amihez telepíteni kell külön (Crysis 2)

van olyan ami egyáltalán nem használ DX11-et (TES Skyrim)

Van olyan ami nem támogatja a DX11-et (Stalker CS dx10.1)

Van olyan is amiben lehet DX11-ben és DX9-ben futtatni pl (Saints Row The Third)


tehát ez játékfüggő ha DX11-et támogat a kártyád akkor a DX11 támogatású játékok úgy fognak elindulni. ha meg nem akkor ellátogatsz a Video Settings-be a játékon belül és átállítod

2014. febr. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi kunrichar ilyesmire gondoltam én is. Tehát akkor ami támogatja úgyis így indul el. Köszi még1x
2014. febr. 10. 18:37
 6/10 anonim ***** válasza:
3 Next gombot én is meg tudok nyomni, a hozzáértés nem ebből áll :) A többiek szerintem elmondtak mindent, max még az, hogy az AMD most vezette be a mantle-t, ami a directx-et szeretné leváltani, bár eddig nem túl jó a helyzet, mert teljesítményromlások vannak. Az AMD 7-es szériától kezdve támogatja minden videókártya, játékügyben még csak a battlefield 4 támogatja, de később ez változik. Én maradok a DirectX-nél, elvileg nemsokára jön az új verzió is sok javítással.
2014. febr. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ém is értek a géphez!Ha a válasz küldését nyomom akkor az meg fog jelenni itt,vagy ott valahol de megjelenik a interben vagy valami hasonlón!
2014. febr. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tehát, csak hogy a kedves utolsó két hozzászólót megnyugtassam. Nem vagyok programozó, viszont a szoftverüzemeltetés részéhez értek. 98-tól kb 2007 ig folyamatosan követtem a szoftvereket és hardvereket viszont azóta nem. Most jött képbe ismét ez a része, ezért kérdeztem. Nem volt kenyerem sosem a teljesítmény javítás és a processzor húzása. A VGA húzás és megmondom őszintén, hogy a SzámoK és a 3D mark teljesítménypontok sem érdekeltek soha. Most ezt a DirectX-et is csak azért kérdeztem, mert kíváncsi voltam mit lehet kihozni a játékokból. De am az ilyeneket élőbe legszívesebben orbavágnám...
2014. febr. 10. 20:07
 9/10 anonim ***** válasza:

Utólag annyit hozzátennék hogy abban a szerencsés helyzetben vagyunk hogy a fejlesztők nagyon jó munkát végeznek egyes játékoknál mivel az előző konzolgeneráció bonyolultabb grafikai számításokra már kevés.

így sok játék DX9 motorral jelenik meg ahogy a Skyrim a (GTAV) vagy akár a Crysis 2. viszont annyira jól kihozták a DX9-ből a maximumot hogy ránézésre meg sem lehetne állapítani hogy az adott játék alatt nem DX11 API alatt készültek.

A GTAV-öt azért írtam zárójelben mert ugyan nincs még PC-re de nekem megvan és egyszerűen lenyűgözőek az effektek aminek a megvalósítását kezdetben csak DX10,11,alatt élvezhettünk brutális kártyaigény árán. Lásd: S.T.A.L.K.E.R Clear Sky. Bár hogy őszinte legyek véleményem szerint még mindíg ez a játék a leglátványosabb az akkoriban még újnak számító DX10 alatt. Meg is van a maga kis kártyaigénye mivel már kb 5 éves játékról beszélünk még a mai napig igen csak izmos kártya kell alá hogy minden csúszkát és effektet föltoljunk.

2014. febr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
kunrichard Még egyszer kösz. Példát vehetne egy két ember a stílusodról.
2014. febr. 10. 20:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!