Milyen képszerkesztővel lehet ilyen képet csinálni? PLS fontos
Ilyesmi képeket nem pont ilyet de ilyesmiket . Meg olyat amivel lehet fejléc méretűt készíteni és szépen lehet vele a színeket kiemelni . Lehet online vagy letöltős is . PLS segítsetek . És lehessen átlátszóvá tenni . Ha kell tudok több képet is linkelek .
Hát hogyan olyan képet csak más színekkel meg más a szöveg .
Gimpel lehet szöveges képeket csinálni ?
"Hát hogyan olyan képet csak más színekkel meg más a szöveg ."
-aha,most aztán már világos.....
"Gimpel lehet szöveges képeket csinálni ?"
-ha ez valamit is segít rajtad akkor :igen lehet !
Meghökkentő naivitásod ellenére javaslom a Gimpet, az ingyenesek közül az a legjobb, és nyilván te sem maradsz örökre ilyen...
Most éppen nem érek rá, de éjszaka esetleg megmutatom, hogyan tudsz ilyet csinálni, ha addig rá nem jössz magadtól, vagy más meg nem könyörül rajtad.
Ahogy látom, senki nem vette le a vállamról a terhet, és neked sem támadt megvilágosodásod.
Ezen a gépemen történetesen csak Gimp 2.6 van, te nyilván a 2.8-at töltötted le, de ennek a továbbiakban nincs különösebb jelentősége. Mint a képszerkesztésben általában, a végeredményhez többféleképpen is el lehet jutni, az alanti megoldás csak az egyik út.
Először a Fájl menü Új... pontjával kérsz egy üres lapot. Egyelőre nincs benne gyakorlatod, hogy tulajdonképpen mekkorára lesz szükséged, mindenesetre viszonylag nagyra méretezd, hogy biztosan elférjen rajta a felirat. Bár a méret egyéb mértékegységekben is megadható, érdemes megszoknod a képpontban való gondolkodást, az többet elárul a képfelbontás finomságáról, mint mondjuk a centi:
Megjelenik egy üres lap, ha az alapbeállításokat nem babráltad, akkor fehér színű.
Kattints a nagy A betűs gombra, utána a képre. Beugrik egy kis ablak, amelybe beírhatod a kívánt szöveget, az Eszköztár panelon pedig megjelennek a szöveg beállítási lehetőségei. A gépeden található betűtípusok közül kiválaszthatod, amelyiket használni akarod, megadhatod a betű méretét, színét, a szöveg igazítását és más tulajdonságait. Ha állítgatás közben a szöveg egy része eltűnik, az azt jelenti, hogy valamiért nem fért bele a keretbe. Ilyenkor a keret szélét megfelelő méretűre húzva ismét megjelenik a teljes szöveg. A kereten belül megfogva pedig a megfelelő helyre húzhatod. Mint a Rétegek panelon megfigyelheted, a szöveg új rétegen jelent meg. Ügyetlenül vágtam ki a képet, ezért nem látható, de körülbelül ott, ahova az ottani nyíl mutat, a kereten találsz egy másológombot. Amikor mindent beállítottál a szövegen, ezt nyomd meg:
Mint a panelon látod, egy újabb réteget készítettél, az előbbi szöveg másolatát. Ez eleinte nem látszik, mivel ugyanazon a helyen van, mint a másik. Kattints a nyilaskereszttel jelölt mozgatógombra (praktikus, ha bejelölöd az Aktív réteg áthelyezése gombot is, akkor biztos, hogy az ezen rétegen lévő szöveget fogod meg), és az egérrel tedd odább valamivel az új réteget:
Válaszd a Színek menü Színezés... pontját, és a csúszkák tologatásával állítsd be a kívánt színt:
A Rétegek panelon a réteg módját állítsd Normálról Szorzásra. Ekkor a réteg színes része nem letakarja az alatta lévő színt, hanem a piros-zöld-kék összetevők számértékei összeszorzódnak az alsó rétegekével. Érdekes átgondolni, hogy tulajdonképpen mi történik. Ahol az alsó kép fehér, ott minden színösszetevő maximális, ezért a kéknek is minden értéke maximumon marad, vagyis nem változik a színe. A pirosban viszont nincs (0 értékű) a kék és a zöld összetevő, ahol tehát a kék réteg ezzel szorzódik, ott 0 értékű, tehát fekete lesz. A rajzomon a (zöldes)kék nem tökéletes matematikailag (vagyis tartalmaz egy kis pirosat is), ezért a fekete egy kissé világosabb:
A nyilaskereszttel megfogva a végleges helyére tudod húzni a kék felratot:
A felirat körül még maradtak fölösleges részek. A keretkijelölő gomb megnyomása után húzz egy megfelelő méretű téglalapot a szöveg köré:
A Kép menü Vágás a kijelölésre pontja levágja a fölösleges részt. Az esetleges későbbi szerkeszthetőség érdekében mentsd el a képet a Gimp saját XCF formátumában (Fájl menü, Mentés, az ablakban beírod a fájlnevet, mondjuk felirat.xcf), utána pedig valamilyen hagyományos képformátumban. Itt különbség van a 2.6 és a 2.8 verzió között, az előbbiben egyszerűen Fájl->Mentés másként, az utóbbiban Fájl->Exportálás. A megjelenő ablakban írd be a fájlnevet a kívánt formátumnak megfelelő kiterjesztéssel (mondjuk felirat.jpg vagy felirat.png). Mivel a szokásos formátumok nem őrzik meg a kép réteges szerkezetét, a Gimp rákérdez, hogy összelapíthatja-e. Mindent okézz le, ezzel el is készült a munkád:
Mivel a képed tényleges méretével nem foglalkoztunk, utólag nyilván még szükség lehet az átméretezésére. Ezt a Kép menü Kép átméretezése... pontjával tudod beállítani. Gondolj rá, hogy nagyításkor a kép minősége romlik, ezért azt mindig érdemes a kelleténél nagyobban elkészíteni, hogy utána már csak kicsinyítened kelljen. Mivel a kicsinyített képet már nem tudod azonos minőségben felnagyítani, jó, ha az eredeti nagy képet meghagyod, és egy másolatát kicsinyíted le.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!