A Windows frissítések lassítják a gépet?
Egy szervergépen volt tesztelve tavaly nyáron egy Win Server 2003. Üres telepítés esetében a gép bekapcsolástól 30mp alatt felállt. Úgy hogy még semmi egyéb nem került fel, csupán a legtöbb frissítés, már 1,5 perc fölé nőtt a betöltési idő.
Jelenleg egy "üres telepítés" (azaz semmilyen frissítés nincs felrakva) mellett fél éve folyamatosan probléma nélkül üzemel a gép.
A legtöbb vírustámadás a butaság miatt (reklámokra kattintás, downloader letöltések, stb.) jön elő, nem pedig a "biztonsági rések" miatt. Ahol nem írják, hogy a javítás pontosan mit is csinál, hanem csak "biztonsági frissítés", arra semmi szükség, még céges környezetben sem. Viszont ha hibajavítás (SP), vagy funkcióbővítés, akkor meg kell nézni, érdemes-e. Mert ha eddig jól ment, ezután miért kéne valami, hogy továbbra is jól menjen?
Szóval a frissítgetés értelmetlen és csak lassítja a gépet, töredezetté teszi a merevlemezt és olykor 1-1 kevésbé tesztelt frissítés működési hibákat is eredményezhet (pár éve az outlook esetében történt ilyen).
... hiba oka, a frissítés-kezelőben, ugyanis a több évnyi foltozás súlya alatt megroppant a felépítmény, a már nem szükséges patchek listájának összeállítása elképesztően nagy számítási igényűvé vált. Az akár 100 százalékos processzorhasználattal járó folyamat a gyengébb számítógépeket órákra is képes használhatatlan szintre belassítani.
"állítólag" a mikrofoss a januári "frissítő-kedden" javított valamicskét a helyzeten:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!