Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Újratelepítés végénél kék...

Újratelepítés végénél kék halál. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Vettem egy gépet, működött, volt rajta valami xp, de mást akartam feltenni. Újratelepítés befejezése előtt kék halált dobott, több windóz verziónál is. Nézelődtem a biosban, 1-2 apróságot beállítottam, aminek szerintem nem sok köze van a dologhoz. Aztán egyre tovább engedett a telepítő, de legkésőbb a felhasználónév megadásánál megint előjött. Most kicsit megmozgattam a hardware-eket. Kék halál nincs, viszont most megáll a telepítés már az elején, töltenie kéne, de nem kezdődik el a telepítés, nem csinál semmit. Próbáltam portable oprendszerekkel elindítani, mini xp, winter edition dolgokkal elindul. Van valakinek valami ötlete, mit próbálhatnék még?
2009. nov. 28. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha IDE kábeles a merevlemezed, akkor ott lehet a bibi. Tört vezeték, vagy ilyesmi. Cseréld ki! Ezt (is) szokta csinálni, tapasztaltam már én is.
2009. nov. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Fú, most lehet, hogy hülyeséget írok, mert eddig nekem csak Pata volt. De ennek sata kábele van (kisebb, és piros). Viszont rákötöttem egy másik winyót a cd-olvasó helyére (közben sata winyó leszedve), amin működő windows volt, de ott már az indítóképernyő után kékhalál volt.
2009. nov. 28. 22:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Wintelepítés, ha nem megy végig, akkor az hardver hiba.

Nem vágtak át a géppel?

2009. nov. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Amikor hozták, működött. Volt rajta xp, asszem extended, de mondta az eladó, hogy telepítsem újra, mert szét van hullva, meg nincsenek azzal kapcsolatban túl jó tapasztalatai. De az elején, amikor megnéztem, működött, kipróbáltam wifit, meg mindent.
2009. nov. 28. 22:51
 5/8 anonim ***** válasza:

én nagyon sok gépet telepítek (telepítettem) XP-vel. Az ilyn problémánál két dologgal tudtuk megoldani a dolgot.

1. megpróbálod kicserélni a CD-ovasódat és akkor lehet hogy felmegy. (megnekérdezd miért de ez nekünk mindig bejött)

2. SATA vinyód van --> amit az XP hogyha nincsen bele integrálva az SP3 akkor nem ismer fel. Keress a neten egy olyan XP-t amibe integrálva van és olyat próbálj meg feltenni. Vagy windwos 7 az tuti felmegy :)

2009. nov. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sp 2-es xp volt csak nálam, viszont legelső próbálkozásra, és azóta sokadszorra sem megy ugyanolyan hibával a 7 sem. Viszont a cd-olvasónak ha baja van, attól még mennek rajta a portable oprendszerek?
2009. nov. 28. 23:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is sok windows telepítettem már fel, és nekem az a tapasztalat, hogy 90 %-ban ilyenkor memória hiba van. Van amikor csak kontakt hiba van és elegendő megcserélni a modulokat, van amikor ha több van ki kell venni egyet, és megpróbálni így megy-e, de a legjobb egy próba RAM-ot betenni, ha megy, akkor újat venni. A BIOSZ állítgatás is ezért segíthet kicsit, lassabbra állítasz ezt-azt, és kicsit tovább megy, de mégsem bírja a RAM. Jelentkezz ha sikerült megoldani, kíváncsi vagyok.
2009. nov. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké, majd írok! Köszi! :)
2009. nov. 29. 09:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!